I po defektu se dá vyhrát! Van Poppel vyhrál dvanáctou etapu Vuelty

nabor

Jezdec týmu Trek Factory Racing, Danny van Poppel, vyhrál dvanáctou etapu Vuelty 2015, která vedla z Escaldes v Andoře do katalánské Lleidy a měřila 173 kilometrů. Celkové vedení udržel Ital, Fabio Aru.

Vítěz Tour de France nucen odstoupit

Ještě před začátkem etapy se do světa cyklistiky dostala zpráva, že Chris Froome po včerejším pádu utrpěl zlomeninu zánártní kosti v pravé noze. Froome se podrobil vyšetření dneska dopoledne. „Vše, co jsem mohl dělat po tom pádu, bylo jet svou vlastní rychlostí. Opravdu hodně to bolí a ten pád mě stál hodně námahy. Jen jsem přesvědčoval sám sebe, abych alespoň dojel do cíle,“ vyjádření Chrise po včerejší etapě.

Únik pomalu až do cíle

Pět jezdců neváhalo a uskutečnilo únik, který málem vydržel až do cíle dvanácté etapy. Drželi si náskok na stoupání Coll de Bóixols a dále spolu spolupracovali daleko lépe než sprinterské týmy. Únik ale nebyl žádnou hrozbou pro držitele červeného trikotu Fabia Aru, který měl náskok 20 min na Boueta a tak tým Astana mohl šetřit síly.

Nečekaná stíhačka s dobrým koncem

Do cíle zbývalo posledních 10 km, když Van Poppel měl defekt. „Nebyl to náhlý defekt, kolo utíkalo pomalu, tak jsme to rychle vyměnili a dostal jsem se bez problémů zpátky do hlavního pelotonu, protože mí kolegové z týmu udělali skvělou práci,“ informoval po etapě. Potom musel dostihnout hlavní peleton, který stíhal pětičlennou skupinu. Peletonu se to povedlo několik set metrů před cílem a každému bylo jasné, že nás nemine hromadný spurt.

Po fantastické stíhací jízdě týmu Trek Factory Racing, kdy dokázala po defektu dostat Poppela zpět do pelotonu stojí určitě za informaci o dalším stíhací jízdě. Tým Giant-Alpecin měl velkou snahu, aby dnešní etapu vyhrál jejich spurter Degenkolb a tak bylo možné vidět, jak se ve stíhací jízdě za uprchlíky střídají barvy Treku a Giant-Alpecin. Po nádherném spurtu se ale mohl radovat jen jeden jezdec. Etapový vítěz byl nakonec Nizozemec Danny van Poppel a Degenkolb dojel pro smůlu Giant-Alpecin až pátý.

Pořadí 12. etapy

# Jezdec Čas
1 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 4:02:11
2 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
3 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
4 Nikolas Maes (Bel) Etixx – Quick-Step
5 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
6 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
7 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
8 Kristian Sbaragli (Ita) MTN – Qhubeka
9 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
10 Leonardo Duque (Col) Colombia

Celkové pořadí po 12. etapě

# Jezdec Čas
1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 47:14:30
2 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:00:27
3 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 0:00:30
4 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:01:28
5 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge 0:01:29
6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:01:52
7 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 0:01:54
8 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 0:01:58
9 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:03:07
10 Louis Meintjes (RSA) MTN – Qhubeka 0:04:15