Tranzit do Lleidy přinese asi spurt

nabor

Po včerejší extrémní etapě dnes peloton dostane prostor na trochu oddechu. Z hor sjede až do nížiny a v ní by si to mezi sebou měli rozdat sprinteři.

Ještě z Andorry míří trasa na jih a po 38,5 kilometrech začíná zdolávat hlavní překážku dne, „dvojku“ Coll de Bóixols (15,8 km a 5 % v průměru). Po ní už však žádné výraznější stoupání následovat nebude, celkově půjde o sešup víc než tisíc výškových metrů dolů. Cílovou Lleidu založili v 6. století př. n. l. Ibeřané a je jedním z nejvýznamnějších katalánských měst. Dojezd nebude nijak zvlášť technicky náročný, ale posledních 600 metrů mírně stoupá

Očekávat lze oblačné počasí, teploty lehce nad dvacet a čelní, avšak nepříliš prudký vítr.

profile-12

Na papíře by se dnes měl dočkat John Degenkolb. Hlavní konkurencí bude Kristian Sbaragli a mladý Danny van Poppel. Tomu jistou inspirací může být i včerejší zarputilý výkon bratra Boye, který dokázal přežít etapu, v níž odpadal už od prvního kilometru.

Pole outsiderů na výhru je však mnohem širší. Ve Vueltě nadále pokračují Richeze, Drucker, Van Asbroeck a překvapit mohou borci jako Rojas, Bennati anebo Adam Hansen (popřípadě jeho parťák z Lotta Van der Sande). Únik dostane asi v první polovině etapy určitý prostor, po včerejšku však budou unavení všichni a šance na úspěch bude pro uprchlíky malá.

12. etapa startuje ve 13:03. Vše se jinak vrací do starých kolejí s přenosy od 16 a dojezdem před šestou.