Ohlédnutí za sezónou 2017 týmu Bora-hansgrohe

nabor

Bora-hansgrohe je tým, který prošel od minulé sezóny asi největší přeměnou. Příchod velkých cyklistických jmen, nového sponzora a také výrobce kol (Specialized) zaručil týmu licenci v nejvyšší kategorii World Tour.

Koupit dres Bora-Hansgrohe

Ještě v loňské sezóně se jednalo o tým kategorie Pro continental. Tým, který se ucházel o divoké karty na těch největších závodech. Vše změnila firma Hansgrohe, která se stala novým hlavním sponzorem týmu a rozhodla se do něj investovat nemalé částky. Důležitý byl také rozpad týmu Tinkoff. Odsud se jim podařilo získat především Petra Sagana a Rafala Majku. Tito dva jezdci si sebou vzali i své hlavní pomocníky a personál. Dále sem přestoupil i Leopold König ze Sky.

První výhra německé stáje přichází na začátku března, když Peter Sagan vyhrál spurt malé skupiny na Kuurne-Brusel-Kuurne. Ten samý závodník poté vítězí ve dvou etapách na Tirreno-Adriatico a Sam Bennett se raduje v hromadném dojezdu třetí etapy Paříž-Nice. Poté se již oči všech v týmu začínaly pomalu obracet k těm největším klasikám. Jako první je na řadě Milán-Sanremo. Peter Sagan zde však končí druhý, když ho ve spurtu poráží Michal Kwiatkowski. Velká výhra týmu stále uniká, což se nemění ani po závodu Kolem Flander, kde Sagan po vlastní chybě padá, a Paříž-Roubaix, které mu komplikují defekty.

Kolem Flander 2017 - pád
Peter Sagan jel na závodě Kolem Flander až moc blízko bariér

Tým potřeboval povzbudit. To se nečekaně daří Lukasi Pöstlebergerovi na Giru. Hned v první etapě naprosto zaskočil všechny spurtéry a jen pár set metrů před cílem jim odjíždí. Vypracovaný náskok si udržuje až do cíle a po vítězné etapě si obléká růžový trikot. Následně se daří týmu vyhrát etapy na závodech Kolem Kalifornie či Kolem Slovinska. V Kalifornii navíc Majka končí druhý a ve Slovinsku dokonce vítězí. Po klasikách má tým před sebou druhý velký cíl sezóny – Tour de France.

Začínají dobře, když Peter Sagan vítězí hned ve třetí etapě. Hlavní hvězda týmu je však po kolizi s Markem Cavendishem hned následující den vyloučena. Jejich ambice na celkové pořadí – Rafal Majka – pak po několika pádech nakonec neodstartuje do desáté etapy. Čest týmu zachraňuje Maciej Bodnar, který po několika nadějných únicích vyhrává časovku předposlední den závodu.

Před Vueltou ještě získávají etapové triumfy na závodech Kolem Polska, Binckbank Tour či Czech Cycling Tour. Na španělské Grand Tour je má vést znovu Rafal Majka. Polák se ovšem necítí nejlépe a navíc padá. Chuť si vylepšuje ve čtrnácté etapě, když dotáhne celodenní únik do vítězného konce.

Další velké úspěchy zaznamenal pro tým opět Peter Sagan. Ten nejprve vyhrál GP de Quebec a poté potřetí Mistrovství světa. Duhová trikolóra tak zůstala v týmu.

Ke konci sezóny se ještě blýskl Sam Bennett, který vyhrál čtyři etapy na závodě Kolem Turecka.

Hodnocení sezóny – 5/10

Tým se opíral především o Petra Sagana, jak se čekalo. Zklamáním však byla jarní část sezóny, kdy jediná vítězná klasika byla Kuurne-Brusel-Kuurne. Podařilo se jim vyhrát etapu na každé ze tří Grand Tour, na Tour de France dokonce dvě. Stále více můžeme slyšet o irském spurtérovi Samu Bennettovi, který letos získal deset výher. Celkově se od týmu čekalo asi trochu více, ale rozhodně se nemůže mluvit o neúspěchu.

Líbí se vám dresy Bora-Hansgrohe?

Kompletní nabídka Bora-Hansgrohe v našem eshopu.

HLASOVÁNÍ - cyklista roku 2017

Připravili jsme si pro naše čtenáře anketu – cyklista roku 2017. Je to jen ve vašich rukou! Rozhodněte o nejlepším jezdci, týmu a také v dalších několika kategoriích. Jeden vylosovaný hlasující vyhraje kšiltovku Tour de France v hodnotě 599 Kč.

Hlasovat a vyhrát =>

Plán dalších ohlédnutí

Datum Týmy Ohlédnutí Eshop
9.11.2017 AG2R článek do eshopu pro dres
12.11.2017 Astana článek do eshopu pro dres
15.11.2017 Bahrain-Merida článek do eshopu pro dres
18.11.2017 BMC článek do eshopu pro dres
21.11.2017 Bora-hansgrohe článek do eshopu pro dres
24.11.2017 Cannondale-Drapac článek do eshopu pro dres
27.11.2017 Dimension Data článek do eshopu pro dres
30.11.2017 FDJ článek do eshopu pro dres
3.12.2017 Katusha-Alpecin článek do eshopu pro dres
5.12.2017 Lotto Soudal článek do eshopu pro dres
7.12.2017 LottoNL-Jumbo článek do eshopu pro dres
9.12.2017 Movistar článek do eshopu pro dres
11.12.2017 ORICA-Scott článek do eshopu pro dres
13.12.2017 Quick-Step Floors článek do eshopu pro dres
15.12.2017 Sky článek do eshopu pro dres
17.12.2017 Sunweb článek do eshopu pro dres
19.12.2017 Trek-Segafredo článek do eshopu pro dres
21.12.2017 UAE Team Emirates článek do eshopu pro dres

1 komentář

Comments are closed.