Maciej Bodnar zvítězil v etapě, Froome se stane počtvrté králem Tour de France

nabor

Maciej Bodnar zvítězil v závěrečné časovce před Kwiatkowskim a Froomem, který bez problému uhájil celkový triumf.

Předposlední etapou letošní Tour de France byla časovka, která startovala i finišovala na fotbalovém stadionu v Marseille. Tato 23 kilometrů dlouhá trať měla určit konečného vítěze, když se první tři závodníci po devatenácti etapách srovnali do pouhopouhé půlminuty.

První na trati byl jeden z domestiků Chrise Frooma – Luke Rowe. Brit opustil startovací rampu deset minut před druhou hodinou odpolední.

Ještě před závodníky pro celkové pořadí se vydali do závodu specialisté přes tuto disciplínu. Mezi nimi byl i Maciej Bodnar, jenž na všech mezičasech zaznamenal nejrychlejší čas a usadil se do horského křesla. Nesesadil ho z něj ani Tony Martin, ten ztratil 15 sekund. Velice se mu přiblížil Kwiatkowski. Ten Bodnara na všech mezičasech porážel, ale v cíli o pouhou sekundu nestačil.

Ze závodníků pro celkovou klasifikaci zajel překvapivě dobře Alberto Contador, ten se díky výbornému času dostal na šesté místo v etapě a deváté celkově. Všechny ale zajímali až poslední tři závodníci. Rigoberto Uran ztratil na Bodnara 31 sekund a hodil tak rukavici svým soupeřům.

Komu se dnes nedařilo byl Romain Bardet. Před etapou sliboval, že bude riskovat a boj o žlutý trikot rozhodně nevzdává. Jenže nakonec se musel strachovat o pódium. Na všech mezičasech ztrácel a třetí místo si udržel o jedinou sekundu před Mikelem Landou.

Chris Froome již od začátku všem dokazoval, že si žlutý trikot udrží. Dokonce bojoval o etapové prvenství. To mu nakonec uteklo o šest sekund, ale to ho v té chvíli mrzelo asi ze všeho nejméně, vždyť zítra bude v Paříži dekorován jako vítěz Tour de France, a to již počtvrté.