Bojovník a smolař 20. etapy: Michał Kwiatkowski a Mikel Landa

nabor

Jako bojovníka jsme dnes vybrali Michala Kwiatkowského, smolařem se stal Mikel Landa, tomu celkové pódium uteklo o pouhou sekundu.

Michał Kwiatkowski

Polský závodník se v každé horské etapě naprosto vyždímal ve prospěch Chrise Frooma. Bylo tak překvapením, že mu dnes ještě zbyly síly na to, aby bojoval o etapu. Na prvním mezičasu vedl. Ten druhý byl umístěn na vrcholu prudkého městského stoupání. Zde Kwiatkowskiho náskok klesl na jednu sekundu, ale stále vedl. Do cíle se musel naprosto vyždímat. To také udělal, ale na Bodnara to nestačilo. Polský závodník se na konci celého závodu nedočkal odměny za výborné výkony, které tu předváděl po celý závod, když mu etapový triumf utekl o pouhopouhou sekundu.

Mikel Landa

Jakkoli nás tento Bask udivoval svými výkony v celém ročníku, nakonec si vybral i trochu té smůly v závěrečné časovce. Na Tour přijížděl jako domestik nezpochybnitelného kapitána Chrise Frooma. Španěl byl velice silný v horách a před dnešní časovkou byl čtvrtý celkově, zdánlivě daleko od pódia. Bardet si však vybral možná nejhorší den na Tour právě dnes. Na všech mezičasech na něj Landa získával a pódium se zdálo být více než reálné. Bardet sebral zbytky sil a pódium uhájil, k smůle Landy o jedinou sekundu. Boj o žlutý trikot byl dnes rozhodnutý takřka od úvodních kilometrů, třetího a čtvrtého muže však dělí pouze sekunda. Pro Landu však nemusí být všem dnům konec. Asi se neočekává, že by tým Sky roztrhal v poslední etapě peloton a Bardeta by nechali daleko za sebou. Ovšem na 63 kilometru je umístěna poslední rychlostní prémie závodu a na ní čekají i 3,2 a 1 bonifikační sekunda. Pódium v Paříži je až příliš velké lákadlo než aby se o něj Landa ještě nepokusil.