Králem klasik Greg Van Avermaet, králem Katalánska Alejandro Valverde

Dwars Door Vlaanderen, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem a etapový závod Kolem Katalánska. Takhle nabitý byl kalendář ve 12. týdnu. Chronologicky jsou zachyceny ty nejdůležitější momenty „bitvy” o body.

Dwars Door Vlaanderen

Belgická klasika Dwars Door Vlaanderen vynesla do čela týmů Quick-Step Floors, když první dvě místa obsadili jejich jezdci Yves Lampaert a Philippe Gilbert. Oba tento úspěch posunul mezi prvních 25 jezdců. Lampaerta z 214. pozice na 23. a Gilbert ze 190. pozice na 19. Bodoval taky Zdeněk Štybar, jeho 21. místo v závodě má hodnotu 12 bodů. Celkem pět jezdců belgického týmu nasbíralo v této „jednorázovce” úctyhodných 575 bodů. Tým BMC desetkrát méně. Změny v první desítce jezdců nejsou žádné.

E3 Harelbeke

Víkend zahájila flanderská klasika E3 Harelbeke. Vítězství v závodě zaznamenal olympijský šampion Greg Van Avermaet, kterého zisk 400 bodů vyšvihl do čela pořadí. Gilbert se díky druhému místu a 320 bodům na kontu posunul na sedmé místo. V závodě bodoval i Zdeněk Štybar, naopak po problémech nebodoval doposud vedoucí muž žebříčku Peter Sagan. Vedení v týmové soutěži navýšila sestava Quick-Step Floors

Gent – Wevelgem

Greg Van Avermaet potvrdil svou dominanci a získal za vítězství dalších 500 bodů. Petr Sagan dojel třetí a drží aktuálně druhé místo v průběžném pořadí.

Kolem Katalánska

El Pistolero dojel v domácím závodě jako druhý a vybojoval 320 bodů. Katalánsko byla ryze španělská záležitost, když jako třetí skončil Marc Soler. Vítěz Alejandro Valverde dominoval celý týden, pobral 579 bodů a „skokanem týdne” je on a otevírá druhou desítku. Zároveň načal druhou stovku svých profesionálních vítězství.

Tabulku týmů vede Quick-Step Floors, tým BMC je druhý a na třetí místo se vrátila Orica-Scott. Ode dna se odrazil Bahrain a tabulku nyní uzavírá sestava Dimension Data.

„Bodující” peloton vzrostl z 256 borců na 303. Má za sebou téměř třetinu bodovaných závodů – dvanáct z třiceti osmi.

Češi se z bodování v tomto týdnu nevytratili. Zdeněk Štybar bodoval pokaždé, Petr Vakoč a Ondřej Cink v Katalánsku dosáhli na body také.

Klasika klasik „Okolo Flander“ se jede v neděli 2. dubna. Dokáže Greg Van Avermaet  13. bodovaný podnik sezony vyhrát? Nebo to bude loňský vítěz Peter Sagan? Či vyhraje někdo jiný z plejády světových klasikářů? Odpověď budeme znát po skončení přímého přenosu okolo 17h, který začíná na Eurosportu ve 14h.