Poslední etapu Coppi e Bartali vyhrál Lilian Calmejane a ovládl celý závod

nabor

Lilian Calmejane vyhrál poslední etapu Coppi e Bartali a vzal si zpět od Tomse Skujiņše trikot lídra.

Calmejane se dostal hned v etapě 1a do úniku a skončil druhý. V týmové časovce pak podal jeho tým Direct Energy solidní výkon a Francouz byl po prvním dnu na prvním místě. Ve druhé etapě ho porazil Toms Skujiņš a Calmejane vedení ztratil. Direct Energy se Skujiņše pokusilo zaskočit ve třetí rovinaté etapě, kdy roztrhali peloton, ale Skujiņš se udržel na čele. Poslední šanci na znovuzískání trikotu lídra měl Calmejane ve čtvrté etapě.

I když nejnáročnější etapa Settimana Internazionale Coppi e Bartali byla pravděpodobně etapa druhá, poslední dějství mohlo rozhodně zamíchat s celkovým pořadím.

Na jednom z kopců rozjel Calmejane tempo. Oddělila se desetičlenná skupina, kde nechyběli někteří špičkoví vrchaři, kteří vycítili možnost vítězství v etapě a začali se vzdalovat zbytku startovního pole.

Calmejanovi se pak podařilo zvítězit ve spurtu této skupiny, když porazil Rodolfa Torrese a Floriana Vachona. Skujiņš pak zaostal za vítězným Calmejanem o 22 sekund. Francouzovi to tak bohatě stačilo aby se navrátil do vedení a vyhrál celý závod.

[cyklostat id=“Settimana-Internazionale-Coppi-e-Bartali“ etapa=“4″ rok=“2017″ nadpis=“Coppi e Bartali 2017, pořadí 4. etapy“]