Na Dwars Door Vlaanderen loupil Yves Lampaert

nabor

Yves Lampaert (Quick-Step Floors) dokázal odskočit se třemi borci do úniku a nakonec utrhnout i je a dojet si pro senzační vítězství. Druhým místem podtrhl nadvládu stáje Quick-Step Floors belgický mistr Philippe Gilbert. Alexey Lutsenko (Astana) dospurtoval třetí. Luke Durbridge (Orica-Scott)obsadil čtvrté místo.
Belgická jarní klasika měřila 203 kilometrů a vedla z Roeselare do Waregemu. Očekával se především hromadný dojezd, ale vše nakonec bylo jinak.

Ihned od počátku se jezdci snažili o úniky, ale prvním to vyšlo až po 30 kilometrech. Skupina ve složení: Kenneth Van Bilsen (Cofidis, Solutions Credits), Ivan Savitsky (Gazprom – Rusvelo), Lawrence Naesen (WB Veranclassic Aqua Protect), Benjamin Perry (Israel Cycling Academy), Michael Goolaerts (Veranda’s Willems Crelan), Jon Ander Insausti (Bahrain-Merida) si vytvořila až šestiminutový náskok. To nenechalo chladnými jezdce stáje Quick-Step a před prvním stoupáním, z celkových dvanácti, stáhli náskok na pouhé 3 minuty.

Ve druhém stoupání se pokusil o nástup Jelle Wallays (Lotto Soudal) ovšem náskok stáhl pouze na 1:33, peloton zaostával o další půlminutku za ním.

Čelní skupina se pomalu začala trhat a to především díky útokům Van Bilsena. Ale nakonec i na něj došlo. V ten samý okamžik zaútočil Philippe Gilbert (Quick-Step Floors). Nástup zachytili i další jezdci: Wallays, Yves Lampaert (Quick-Step podlahy), Loic Vliegen, Dylan Teuns (BMC), Mat Hayman, Luke Durbridge (oba Orica-Scott), Mike Teunissen (Sunweb), Dylan Groenewegen, Amund Jansen (oba LottoNl-Jumbo), Matti Breschel, Alexey Lutsenko (oba Astana), Marco Marcato (UAE Team Emirates), Lukas Postlberger (Bora-Hansgrohe), Cyril Lemoine (Cofidis).  Díky tomu, že vpředu chyběla některá jména, která pomýšlela na celkové prvenství, tak pronásledovatelé zrychlili.

Při stoupání na Paterberg udávali tempo především Lampaert s Lutsenkem, naopak v pelotonu byli nejvíce vidět Zdeněk Štybar a Niki Terpstra (oba Quick-Step Floors). Ztráta balíku však byla okolo 45 vteřin.

Ve vedoucí skupině se snažil několikrát nastoupit belgický mistr Gilbert, ale jeho pokusy byly vždy pochytány. To Yves Lampert měl více štěstí a svůj nástup dokázal přetavit v dostatečný náskok. Ten mu vystačil až do cíle. Ve spurtu o druhé místo dokázal být úspěšný Philippe Gilbert, který tak podtrhl nadvládu stáje Quick-Step Floors.

Zdeněk Štybar dojel ve skupině pronásledovatelů na 21. místě se ztrátou 1:03. Daniel Turek (Israel Cycling Academy ) dojel se ztrátou 4:32 hluboko v poli poražených.

[cyklostat id=“Dwars-door-Vlaanderen–A-travers-les-Flandres“ etapa=“0″ rok=“2017″ nadpis=“Dwars door Vlaanderen 2017″]