Alejandro Valverde zvítězil ve třetí etapě závodu Kolem Katalánska

nabor

Alejandro Valverde vyhrál třetí etapu závodu Kolem Katalánska před Danielem Martinem a Adamem Yatesem. Celkové vedení získal Tejay Van Garderen. Velmi dobře dnešní etapu s dojezdem na La Molinu zajeli i Ondřej Cink a Jan Hirt, kteří dojeli společně s favority.

Únik se vytvořil až šedesát kilometrů po startu. Dostali se do něj Pieter Serry (Quick-Step Floors), Natnael Berhane (Dimension Data), Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) a Diego Rubio (Caja Rural). Odstup pelotonu se v jednu chvíli vyšplhal až na sedm minut, ale za nimi se je vydal stíhat tým průběžně vedoucího závodníka Bena Hermanse – BMC. BMC, kterému bylo přisouzeno vítězství ve včerejší týmové časovce po jednominutové penalizaci Movistaru, bylo poté nahrazeno týmem Sky. Na čelo najel Vasil Kiryienka a za ním byl vyskládaný takřka celý tým včetně Chrise Frooma a Gerainta Thomase. O útok se pokoušel Pieter Weening, ale moc dlouho se před pelotonem neudržel.

Kiryienka vydržel na čele dlouho a náskok úniku takřka zlikvidoval. Natnael Berhane se ještě snažil situaci zachránit, když se vzdálil ostatním uprchlíkům, ale i on byl za chvíli dojet.

Tým Sky vystřídal nakrátko Trek, když najeli na čelo Jarlinson Pantano s Albertem Contadorem. Pantano odvedl dobrou práci, ale zanedlouho odpadl. Na to zareagoval znovu Sky, který měl v čelní skupině stále tři jezdce – Petera Kennaugha, Gerainta Thomase a Chrise Frooma. Kennaugh znovu zvýšil obrátky, ale i přesto byl z tohoto tempa schopen nastoupit Carlos Verona z Oricy, kterého vyslal vpřed Adam Yates.

Verona byl pohlcen a necelé dva kilometry před páskou odpadl Peter Kennaugh. Favorité se po sobě chvíli ohlíželi a tempo se zvolnilo. Méně než půl kilometr před cílem nastoupil Dan Martin. Za ním vyrazil Alejandro Valverde. Tato dvojice se mírně odtrhla a ztrátu se snažil dohnat Adam Yates. Valverde nakonec svého irského soupeře přespurtoval a oslavil výhru. Za nimi dorazila se třísekundovou ztrátou skupina vedena Adamem Yatesem, kde byli Alberto Contador, Romain Bardet, Ilnur Zakarin, nový lídr závodu Tejay Van Garderen a Geraint Thomas, který se zdá jako lídr týmu Sky spíše než Chris Froome.

Se ztrátou 15 vteřin projel cílem Ondřej Cink, který za sebou nechal například Mollemu, Gesinka, Kruijswijka, Fuglsanga, Atapumu a také Honzu Hirta, který projel cílem se ztrátou 44 vteřin.

https://www.youtube.com/watch?v=Y7k_6Qf59Gk

[cyklostat id=“Volta-Ciclista-a-Catalunya“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Katalánska 2017, pořadí 3. etapy“]