Dwars Door Vlaanderen pravděpodobně vyvrcholí hromadným dojezdem

nabor

22. března se pojede 72. ročník belgické jednorázovky Dwars Door Vlaanderen. Jedná se o další závod nejvyšší kategorie World Tour. I přes několik úseků po kostkách je očekáván hromadný dojezd.

Trasa

Na jezdce čeká trasa dlouhá 203 kilometrů, která započne v Roeselare. Uvidíme řadu známých stoupání. Mezi prvními přijde na řadu Lerberg Valkenberg. Následuje řada kopců, které jsou neodmyslitelně spjaty se závodem Kolem Flander, jako Oude-Kwaremont, Eikenberg, Taaienberg nebo Paterberg (loni na závodě Kolem Flander odpáral Peter Sagan Sepa Vanmarcka právě na Paterbergu a nakonec dotáhl svůj útok až do vítězného konce).

Trasa Dwars Door Vlaanderen

I přes očekávanou bitvu spurtérů to bude velice náročný závod, kde se představí i několik jezdců, kteří budou chtít následně uspět na závodech E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem a především na Ronde van Vlaanderen (Kolem Flander).

Profil Dwars Door Vlaanderen Favorité

Hlavními favority jsou jezdci, kteří mají rychlý finiš a zároveň se nezaleknou prudkých belgických kostkovaných stoupání. Vítězství obhajuje Jens Debusschere (Lotto Soudal) který bude mít k ruce silný tým včetně Tiesje Benoota, Tonyho Gallopina nebo Jurgena Roelandtse. Tým Quick-Step Floors bude sázet na Fernanda Gaviriu a pomáhat mu bude kromě Philippa Gilberta i jeden ze dvou českých zástupců Zdeněk Štybar (druhým Čechem v závodě je Daniel Turek závodící za tým Israel Cycling Academy). Dalšími favority jsou Arnaud DémareSam BennettSacha ModoloMichael Matthews, Jens Keukeleire, Edward Theuns, Bryan Coquard nebo Niccolò Bonifazio. Spurtéry se bude snažit zaskočit Sep VanmarckeLars Boom, Matti BreschelOlivier NaesenLars Boom, Sylvain Chavanel a Guillaume van Keirsbulck.