Akce kulový blesk – přestupové spekulace 2. část

nabor

Na začátku první části tohoto souhrnu jsme vám nabídli možné přestupy týkající se týmu, jehož lídr ovládl letošní ročník Tour de France. Druhou část proto zahájíme spekulacemi okolo stáje, která zažívá rovněž velmi vydařenou sezónu. Kromě celkového vítězství na Giru, má na kontě také zelený a puntíkatý trikot z nedávno skončené Tour. Řeč je samozřejmě o týmu Sunweb.

Dumoulin zůstává, Barguil se stěhuje?

Z Toma Dumoulina by se mohl v příštích letech stát nástupce Chrise Frooma. To o holandském jezdci tvrdí zahraniční experti. Že od něj můžeme čekat velké věci, dokázal šestadvacetiletý jezdec Sunwebu na letošním Giru, ve kterém vybojoval celkové prvenství. Následně se internetem začaly šířit fámy o jeho odchodu z německé stáje. Ty ale Dumoulin všechny popřel prodloužením smlouvy se svým stávajícím zaměstnavatelem. Jeho nový kontrakt by měl vypršet až v roce 2022.

Na odchodu by podle řady zdrojů měl být jeho stájový kolega Warren Barguil. Letošního vítěze puntíkatého dresu a ceny pro největšího bojovníka celé Tour de France lákají hned tři týmy – Fortuneo Oscaro, Astana a UAE. Údajně největším favoritem na jeho zisk by měla být francouzská stáj. Velice reálný se zdá i jeho odchod do týmu UAE, který se snaží pro příští sezónu pořádně posílit a nebude mít problém nabídnout Barguilovi vysoký plat. Astana se tak zdá být ze hry. Ovšem v případě, že Aru přestoupí právě do UAE, mohlo by to zamíchat kartami. Barguil má navíc v Sunwebu smlouvu i pro příští rok, a tak není vůbec jisté, který dres bude od ledna oblékat.

Budoucnost Quick-Stepu nejistá

Budoucnost belgické stáje je ve hvězdách. I když se podaří řediteli tradičního týmu sehnat tolik potřebné sponzory, vypadá to, že se bude muset v příští sezóně obejít bez velkého množství jezdců. Jako o hotové věci se mluví v souvislosti s přestupem Mattea Trentina do Oricy. Podobně tomu má být i v případě Juliena Vermota, který by se měl připojit k týmu Romaina BardetaAG2R La Mondiale.

Největším překvapením jsou stále častěji se objevující informace o odchodu Dana Martina a Marcela Kittela. Irského závodníka údajně jako mnohé zlákal tým UAE. Šestý muž letošní Tour by se měl stát jedním z lídrů týmu. Budoucnost Marcela Kittela je nejspíš spjata s Katushou. Tam by měl rodák z Arnstadtu nahradit Kristoffa, který je na cestě do Astany. O své budoucnosti nemá jasno ani český mistr Zdeněk Štybar. Ten své setrvání v týmu zvažuje. Petr Vakoč by si své působení v belgické stáji rád prodloužil.

Zemětřesení v Orice?

Stáj Romana Kreuzigera čeká nejspíš pořádné množství změn. Kromě několika posil, o kterých jsme psali v 1. části, by se sestavou australské stáje měla zamíchat také řada odchodů. Do týmu Lotto Soudal by se podle všeho měl stěhovat výborný klasikář Jens Keukeleire. Z Austrálie se bude nejspíš poroučet také čtyřiadvacetiletý Dán Magnus Cort Nielsen. Jeho příštím působištěm by měla být Astana. Nejasná je i budoucnost Simona Gerranse.

Další česká stopa v Bahrainu?

Bývalý biker Ondřej Cink by se ve své druhé sezóně na silnici mohl dočkat českého parťáka. Do Bahrainu má totiž zamířit třebíčský rodák Jan Hirt. Jezdec CCC Sprandi Polkovice na sebe upozornil během letošního Gira, kde se v celkovém pořadí umístil na 12. místě. Společně s českým jezdcem by měl do Meridy zamířit i Domenico Pozzovivo z AG2R La Mondiale. Ve francouzské stáji ho podle mnoha zdrojů nahradí Tony GallopinLotto Soudal.