V Utahu sprintoval nejlépe Ty Magner

nabor

První etapa závodu Kolem Utahu dospěla do závěrečného spurtu, přestože na své trase měla horské výstupy. Úvodním vítězem se stal Ty Magner (Holowesko-Citadel), který jen těsně porazil dvojici Chris Lawless (Axeon Hagens Berman) – Travis McCabe (UnitedHealthcare Professional Cycling Team).

První etapa závodu v americkém Utahu vedla z města Logan přes vrchol Logan Canyon k Medvědímu jezeru (Bear Lake), které borci obkroužili, aby se přes stejný vrchol vrátili tam, kde začali. V cílovém místě je ještě čekaly dva okruhy o délce 3,1 kilometru. Celková délka trasy tedy byla 212 km.

Už od počátku etapy se jezdci pokoušeli o úniky, ale neúspěšně. Nakonec vykrystalizovala desetičlenná skupina: Josh Berry, Jacob Rathe (oba Jelly Belly-Maxxis), Miguel Angel Benito (Caja Rural-Seguros RGA), Tyler Williams (Israel Cycling Academy), Andres Diaz (Cylance), Brian McCullough (Elevate-KHS), Eder Frayer (Elevate-KHS), Cortlan Brown (Hangar 15), Andrej Krasilnikov (Holowesko-Citadel) a Simone Andreetta (Bardiani CSF).

Při prvním průjezdu horské prémie třetí kategorie na Logan Canyon se mezera mezi uprchlíky a peloton rozrostla až na 5 minut. Jako první byl na vrcholu Američan Williams. Náskok se při sjezdu ještě více zvětšil až na 7:45, ale víc už skupina nedostala. Na čele pelotonu se usadilo několik týmů, které měly zájem na etapovém vavřínu.

Při druhém stoupání se vedoucí desítka roztrhala a vpředu zůstala pouze pětice: Rathe, Andreetta, Benito, Frayer a Krasilnikov. Tato pětka to s nástupy tak dlouho přeháněla až se rozpadla a na čele zůstal pouze Španěl Benito s Bělorusem Kraselnikovem. Duo vydrželo od 13. kilometru před cílem až těsně před nájezd na závěrečné okruhy.

I přes několik pokusů nastoupit, zůstal peloton pohromadě a rozhodoval tedy hromadný dojezd. V něm byl úspěšný Ty Magner, který dokázal přespurtovat Chrise Lawlesse a spurterskou hvězdu týmu UnitedHealthcare Travise McCabea.

Pořadí první etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Ty Magner (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear 4:56:49
2 Chris Lawless (GBr) Axeon Hagens Berman
3 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
4 Mihkel Raim (Est) Israel Cycling Academy
5 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team
6 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
7 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini
8 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
9 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
10 Ulises Alfredo Castillo (Mex) Jelly Belly-Maxxis

Celkové pořadí

# Rider Name (Country) Team Result
1 Ty Magner (USA) Holowesko-Citadel 4:56:40
2 Chris Lawless (GBr) Axeon Hagens Berman 0:00:04
3 Joshua Berry (USA) Jelly Belly
4 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team 0:00:06
5 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy 0:00:10