Akce kulový blesk – přestupové spekulace 1.část

nabor

Volné dny během Tour de France se již tradičně nesly ve znamení přestupových jednání. Ani letos tomu nebylo jinak. Jeden z agentů se dokonce nechal slyšet, že druhý den volna patřil k těm nejdivočejším v historii. Kde budou v příští sezóně jezdit ty největší hvězdy? A který tým nejvýrazněji posílil?

To se brzy dozvíme. Již za pár hodin budou moci jezdci i stáje začít oficiálně zveřejňovat uskutečněné transfery. Než k tomu však dojde, připravili jsme si pro vás souhrn těch nejzajímavějších přestupů, o kterých se letos již dlouhou dobu mluví a někteří je považují již za hotovou věc.

Výměna mezi Sky a Movistarem?

Jednoznačně nejdiskutovanějším jménem letošního léta je Mikel Landa. Čtvrtý muž letošní Tour není spokojen se svou rolí v týmu Sky a jeho přestup by tak měl být na spadnutí. Nejvíce se hovoří o stěhování do Movistaru, kde by měl být v příští sezóně lídrem na Giru a Vueltě. To se ovšem nelíbí Nairu Quintanovi, současnému muži číslo jedna španělské stáje. Jeden z velmi blízkých zdrojů sedmadvacetiletého jezdce údajně prozradil, že v případě Landova příchodu je Quintana připraven odejít. Nabídky má mít od Astany a týmu Sky. Přesunem do britské stáje by Chris Froome přišel o jednoho z konkurentů na Tour de France. Otázkou však zůstává, zda by se Quintana spokojil s pozicí jedničky „pouze“ na Giru či Vueltě. Nemluvě o tom, že podobné choutky má i Geraint Thomas, který letos prodloužil smlouvu. Kolumbijcův odchod do týmu Sky se tak zdá nereálný.

Výsledek obrázku pro mikel landa

Na trase Movistar – Sky by i přesto k transferu dojít mohlo. Do Británie by se měl stěhovat elitní španělský časovkář Jonathan Castroviejo.

Ze Španělska odchází i Gorka Izagirre. Devětadvacetiletý závodník má namířeno za svým mladším bratrem Jonem do Bahrainu. Nahradit by je pak měl Eduardo Sepúlveda, šestadvacetiletý Argentinec, který letošní sezónu strávil v týmu Fortuneo – Oscaro.

S týmem Sky letos prodloužili kontrakt mj. i Chris Froome a jeho domestik č.1 – Michał Kwiatkowski, který momentálně jezdí ve velké formě.

Novými tvářemi týmu by se pak od příštího roku měly stát teprve dvacetiletý Egan Bernal a Pavel Sivakov.

Stěhovat se pravděpodobně bude Mikel Nieve, který je na cestě do australské Oricy. Společně s ním je na cestě z ostrovů také Ital Elia Viviani. Ten by měl od ledna hájit barvy týmu UAE.

Aru – Astana, UAE nebo Trek?

V dresu týmu Spojených arabských emirátů by se mohl v budoucnu objevit i Fabio Aru. Italský šampión při vyjednávání nové smlouvy se svým současným zaměstnavatelem tvrdě narazil. Zatímco pátý jezdec letošního ročníku Tour de France požaduje 3 miliony eur ročně, Alexandr Vinokurov, sportovní ředitel Astany, nabízí pouze dva miliony.

Aru tak nejspíš neprodlouží a bude se po sezóně stěhovat jinam. Jeho finanční požadavky by pro tým UAE neměly být sebemenším problémem, neboť by stáj měla v příštím roce disponovat jedním z nejvyšších rozpočtů mezi elitními týmy.

V souvislosti s italským jezdcem se také často skloňuje Trek-Segafredo. O jeho angažování má prý zájem především hlavní sponzor týmu – italská společnost Segafredo. Nahrávat tomuto přestupu by mohl i možný konec kariéry hvězdného Alberta Contadora. Ten však oznámil, že si vše ještě musí rozmyslet. Kdo bude lídrem Treku v příštím roce, je tak stále ve hvězdách.

Caruso a Oss na cestě z BMC?

Damiano Caruso se letos předvedl hlavně druhým místem na Tour de Suisse a jedenáctou příčkou v celkovém pořadí letošní Tour de France, kde po devíti etapách nahradil v roli týmového lídra Richieho Porta. V roce 2015, při své první sezóně v dresu americké stáje, dokázal vybojovat osmé místo na Giru. Letošní sezóna pro něj ale nejspíš bude poslední v dresu BMC. Podle mnoha zdrojů by se měl totiž italský jezdec stěhovat za Ondřejem Cinkem do Bahrainu.

Z BMC je údajně na odchodu i Daniel Oss. Vlasatý Ital je podle všeho na cestě za bratry Saganovými, do německé Bory.

Naopak do americké stáje je na cestě dvaatřicetiletý Belgičan Jürgen RoelandtsLotto Soudal.

Meintjes za Cavendishem?

Výsledek obrázku pro meintjes uae

V souvislosti s týmem Spojených arabských emirátů se objevuje mnoho zvučných jmen. Budou-li spekulace pravdivé a opravdu dojde k příchodu hvězd jako je Aru a spol. je dost možné, že si tyto nákupy vyžádají oběti. Své by o tom mohl vědět Louis Meintjes. Druhý závodník v boji o bílý dres pro nejlepšího mladého jezdce a osmý v celkovém pořadí letošní Tour de France se bude z týmu poroučet nejspíš mezi prvními. Zamířit by měl do domácího týmu Dimension Data, ve kterém začínal.

Kdo další má zamířit do UAE? Který z jezdců Sunwebu prodloužil? A kdo je naopak na odchodu? Na to se podíváme ve 2. části.