Tým BMC v čele s Rohanem Dennisem ovládl závěrečnou časovku, Simon Špilak celkové pořadí

Poslední zastávkou závodu Kolem Švýcarska byla závěrečná, 28,6 km dlouhá, časovka. V ní na cyklisty čekal relativně rovinatý úvod, v závěrečných kilometrech však i nepříjemné stoupání. Se všemi nástrahami se nejlépe popral tým BMC, který kompletně obsadil pódium. Parádní výkon předvedl také průběžný lídr, Simon Špilak. Dnešní pátá příčka mu stačila ke klidnému pojištění celkového vítězství.

Profil závěrečné časovky

Za Rohanem Dennisem se na pomyslných stupních vítězů poskládali jeho týmoví kolegové Stefan Küng a Damiano Caruso, jejichž ztrátu činilo 29, respektive 47 vteřin. Ve stejném čase jako 5. Špilak (+54 s.) dojel také 4. Ion Izagirre. Ten si sice vybral na začátku tohoto etapáku velmi špatný den a Ondřej Cink ho tehdy do cíle přivážel s poměrně velkým odstupem, další průběh závodu mu už však sedl a nakonec bude moci být spokojen i s celkovým pořadí.

Z Čechů se sice podle očekávání dařilo nejlépe 23. Janu Bártovi, možná si ale od jízdy proti chronometru sliboval přece jenom trochu víc.

Špilak vyhrál celkově o 48 sekund před Damianem Carusem a o dalších 20 vteřin porazil Stevena Kruijswijka. Nejvýše z Čechů skončil 19. Ondřej Cink, 25. Jan Hirt se propadl o jednu příčku kvůli velmi slabé časovce – dnes zaznamenal 4. nejhorší čas ze všech.

O triumfu ve sprinterské a vrchařské soutěži už bylo jasno včera. Zelený trikot se dostal do rukou Petera Sagana, jenž nasbíral téměř 2x více bodů než druhý Damiano Caruso. Puntíkovaný trikot získal Lasse Norman Hansen ze stáje Aqua Blue Sport. Tento celek zažil naprosto fantastický týden. Vždyť ještě vloni patřil až do pomyslné 3. cyklistické ligy. Podařilo se mu postoupit a jeho zástupci využili divokou kartu na závodě patřícího do kategorie World Tour snad nejlépe, jak mohli. V úterý se díky Larry Warbassemu mohli radovat z historického vítězství, které Hansen korunoval dalším úžasným úspěchem.

[cyklostat id=“Tour-de-Suisse“ etapa=“9″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Švýcarska 2017, pořadí 9. etapy“]