Skvělý Sam Bennett ovládl závěrečnou etapu Kolem Slovinska. Rafal Majka zvítězil celkově

nabor

Irský bojovník Sam Bennett (Bora-hansgrohe) zvítězil ve 4. etapě Kolem Slovinska, když po heroickém výkonu porazil Marka Cavendishe (Dimension Data) a Sonnyho Colbrelliho (Bahrain-Merida). Celkové vítězství udržel Rafal Majka a potvrdil tak naprostou dominanci Bory. 

Výborný výkon předvedl i Mark Cavendish. Ten závodil naposledy na Milano-Sanremo a nikdo nevěřil, že se po tak dlouhé pauze dokáže dostat včas do formy na Tour. Cav ale svým dnešním výkonem nenechal nikoho na pochybách.

Závěrečný dojezd v Novom Meste byl velmi technický a posledních pár set metrů bylo po kostkách a do mírného kopce. Spurterské týmy tak již dlouho před nájezdem bojovaly o pozice. Nejlépe svou práci odvedli Mark Renshaw a Bernie Eisel (Dimension Data), ale ani perfektní pozice nepřinesla Cavendishovi kýžené ovoce.

Skvělý měsíc pro Boru, co dál?

Německý tým Bora-hansgrohe předváděl na závodech Critérium du Dauphiné, Tour de Suisse a Kolem Slovinska výkony jako z jiné planety. Nejprve zazářil Emanuel Buchmann na Dauphiné, kde obsadil celkové 7. místo. Na něj plynule navázal Peter Sagan a vyhrál 2 etapy na Tour de Suisse. Souběžně se Švýcarskem se jelo Slovinsko, kde Majka a Bennett získali 3 etapy, celkové vítězství, dres pro nejlepšího vrchaře i sprintera. Za 5 dní tak dokázali borci z Bory získat celkem 5 etapových vavřínů.

Za dva týdny startuje Tour de France a Bora již oznámila dlouhou startovní listinu – P. Sagan, Majka, Bodnar, Buchmann, Burghardt, Konrad, McCarthy, Pfingsten, Poljanski, J. Sagan, Schillinger, Schwarzmann a Selig. Horská skupina Majka, Buchmann a Konrad bude útočit na puntíkovaný dres a etapy. Podobné ambice bude mít i sprinterská ekipa se Saganem, McCarthym a Burghardtem. Tato nominace budí oprávněný respekt i bez Bennetta, který má v nohách Giro. Na startu nám tak chybí jen někdo z české dvojice König-Bárta.

[cyklostat id=“Tour-de-Slovnie“ etapa=“4″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Slovinska 2017, pořadí 4. etapy“]