Předposlední etapu Kolem Švýcarska vyhrál Peter Sagan

Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) dokázal v tomto ročníku vyhrát již podruhé a celkově si ve Švýcarsku, od roku 2011 připsal vítězství č.15. Dnes se na okruzích kolem Schaffhausenu vítězství nerodilo lehce, ale dokázal v závěru přespurtovat další esa v podobě Sachi Modola (UAE Team Emirates) a Mattea Trentina (Quick-Step Floors).

Osmé dějství přivedlo závodníky na okruhy v Schaffhausenu, kde je čekalo celkem 100 kilometrů na 8 okruzích. V každém okruhu byl výšlap na Herblingen, jehož délka byla 1,6 km a průměrný sklon 4,2%.

Již na počátku ujela skupina ve složení: Lasse Norman Hansen (Aqua Blue Sport), Nick van der Lijke (Roompot-Nederlandse Loterij), Jaco Venter (Dimension Data) a Jelle Wallays (Lotto-Soudal). Peloton tento kvartet držel na distanc 2 minut.

Čelní skupina si to rozdala především o body z vrchařských prémií. Hansen vyhrál prvních 7, když ještě byla skupina v úniku. Poslední kolo však pro uprchlíky bylo osudné.

I přesto, že se několik jezdců pokusilo roztrhat celý peloton, tak se dojíždělo hromadně. Výbornou pozici si postavil vlak týmu Quick-Step Floors, na jehož konci byl Matteo Trentin. Za jeho kolem byl pověšen Sacha Modolo a za ním hned Peter Sagan. V momentě, kdy vyrazil italský rychlík, přitlačil do svých penálů aktuální mistr světa. Peter Sagan rozjel takovou frekvenci, na kterou žádný z jeho soků neměl šanci, takže bral již druhé vítězství v tomto ročníku, celkově už má na svém kontě 15 etapových vavřínů.

V celkovém pořadí se nic nezměnilo, i nadále vede Simon Špilak z Kaťuše, který bude pozici lídra hájit zítra v časovce.

[cyklostat id=“Tour-de-Suisse“ etapa=“8″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Švýcarska 2017, pořadí 8. etapy“]