Závěrečnou etapu Route du Sud vybojoval Thomas Scully, celkové prvenství udržel Silvan Dillier

nabor

Závěrečnou etapu dokázal vyhrát Thomas Scully (Cannondale-Drapac), který byl nejrychlejší ze skupiny uprchlíků. Balík se ke spurtu připojil až v závěru a díky tomu udržel Silvan Dillier (BMC Racing Team) červený dres vedoucího jezdce celkové klasifikace.

Poslední etapa vedla z Gers – Saint Michel do Nogara, přesněji na místní automobilový okruh. Celková délka etapy byla stanovena na 154,8 kilometrů. Kromě dvou horských prémií třetí kategorie se oči všech přítomných upírali ke dvěma spurterským prémiím, kde se braly bonusové vteřiny.

Všem, především pak stáji Movistar, udělal čáru přes rozpočet únik, který se vykrystalizoval poměrně brzy – Thomas Scully (Cannondale-Drapac), Mathias Leturnier (Cofidis, Solutions Credits), Jerome Mainard (Armee de Terre), Nikita Stalnov (Astana Pro Team), Clément Chevrier (AG2R La Mondiale), Johan Good (FDJ), Kévin Ledanois (Fortuneo – Vital Concept), Mikel Bizkarra Etxegibel (Euskadi Basque Country – Murias) a Julien Antomarchi (Roubaix – Lille Metropole).

Náskok skupiny místy vzrostl i na 3 minuty. Na čele pelotonu kromě stáje Sky pracovala jen stáj Movistar. BMC vše sledovala zpovzdálí a měla radost, že únik pochytal všechny možné prémie.

Na automobilový okruh vjížděla vedoucí skupina s náskokem kolem půlminuty. Peloton se přibližoval rychle, ale přesto ještě při nájezdu do posledního kilometru ztrácel 15 sekund.

Thomas Scully začal ze skupiny spurtovat jako první a svoji pozici udržel. Být však trať o fous delší, pak by se musel sklonit před umění spurterů z balíků, kteří uprchlíky v závěru „docvakli“.

Celkové vedení udržel Silvan Dillier, který dokázal dojet 6 vteřin před Richardem Carapazem (Movistar Team) a potvrdil si vedení v celkové klasifikaci. Mladý Ekvádorec si připsal druhé místo celkově. Mezi jezdci do 25 let byl nejlepší.

https://youtu.be/vhZbVIe85lk

[cyklostat id=“Route-du-Sud-la-Dpche-du-Midi“ etapa=“4″ rok=“2017″ nadpis=“Route du Sud 2017, pořadí 4. etapy“]