Adam Yates vítězem etapy, Kwiatkowski v modrém dresu

nabor

Adam Yates (Mitchelton-Scott) po odvážném nástupu slavil úspěch v dnešní etapě Tirrena-Adriatica. Druhý do cíle dojel mistr světa Peter Sagan (Bora-hansgrohe) a třetí do cíle dorazil Michal Kwiatkowski (Sky), který se díky bonusu dostal do modrého.

Dnešní klasikářská etapa byla věnována tragicky zesnulému Michele Scarponimu.

Hned po startu se odpoutala skupinka ve složení Dario Cataldo (Astana), Igor Boev (Gazprom-RusVelo), Iljo Keisse (Quick-Step Floors), Steve Morabito (Groupama-FDJ) a Kristijan Koreň (Bahrain-Merida). Jejich náskok se dostal k pěti minutám.

Na čele pelotonu pracoval tým BMC a čelní únik se postupně rozpadl až 20 kilometrů před cíle zbyl na čele pouze Cataldo.

Do problémů se krátce dostal Chris Froome (Sky), který chvíli odpadal, ale nakonec se dokázal vrátit a hlídal pozici pro Michala Kwiatkowskiho.

Cataldo byl dostižen a týmy se začaly přetahovat o pozice do dnešního finiše, který obsahoval dvě krátká, ale prudká stoupání.

Na čele se střídaly barvy Bory, Astany, BMC, Sky, Movistaru a Mitcheltonu. 5,5 kilometru před cílem potkal defekt Chrise Frooma a musel měnit kolo, zatímco vlak jeho druhů se rozpadl a Kwiatkowski s Thomasem museli bojovat osamoceně.

Hned v úvodu přišly první útoky od Alexeye Lutsenka (Astana), Adama Yatese (Mitchelton-Scott) a Gerainta Thomase (Sky). Adam Yates své soupeře dokázal odpárat a zkusil štěstí dlouhým nástupem.

Za Yatesem pracovali jezdci Bory a přes vrchol posledního stoupání zaútočil Mikel Landa (Movistar), ale bez většího úspěchu. Následoval pokus Lutsenka, ale nevypracoval si výrazný odstup, zatímco Adam Yates vjel osamoceně do posledního kilometru.

Mladý Brit svůj náskok udržel, připsal si etapové prvenství a navázal na včerejší výhru svého bratra Simona na Paříž-Nice. Druhý do cíle dospurtoval Peter Sagan a třetí nový lídr závodu Michal Kwiatkowski.

Z celkového pořadí dnes vypadl Wilco Kelderman (Sunweb). Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) byl řazen mezi širší okruh favoritů, ale nedokázal se udržet na čele.

Pořadí etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Adam Yates Mitchelton-Scott 4:16:35
2. Peter Sagan Bora-hansgrohe + 0:07
3. Michal Kwiatkowski Sky ,,
4. Tiesj Benoot Lotto Soudal ,,
5. Rigoberto Uran EF Education First-Drapac ,,
6. Geraint Thomas Sky ,,
7. Mikel Landa Movistar ,,
8. Jaime Roson Movistar ,,
9. Romain Bardet AG2R ,,
10. Damiano Caruso BMC ,,

Celkové pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Michal Kwiatkowski Sky 21:31:28
2. Damiano Caruso BMC + 0:03
3. Mikel Landa Movistar + 0:23
4. Geraint Thomas Sky + 0:29
5. Rigoberto Uran EF Education First-Drapac + 0:34
6. Adam Yates Mitchelton-Scott + 0:36
7. Davide Formolo Bora-hansgrohe + 0:37
8. Tiesj Benoot Lotto Soudal + 0:39
9. George Bennett LottoNL-Jumbo + 0:41
10. Jaime Roson Movistar + 0:47