V Montrealu van Avermaet přespurtoval Sagana

nabor

Druhá kanadská okruhová klasika ve třetím dnu. Stejně jako v Québecu i v Montrealu se o vavřín utkala dvojice Greg van Avermaet – Peter Sagan. Prvně jmenovaný vytěžil z brzkého nástupu aktuálního mistra světa a dojel si pro vítězství.

V ulicích Montrealu se odehrálo celkem 15 okruhů, což v celkové částce dalo 205,7 km.

Ihned na začátku se oddělila skupina čtyř jezdců: Fabien Greiller (Direct Energie), Matteo Dal-Cin, Benjamin Perry (oba Tým Kanada) a Lukas Postlberger (Bora-Argon 18). Borci postupně nabírali na náskoku. Navíc se k nim z pelotonu chtěli dostat ještě Sean De Bie (Lotto Soudal) a Jasha Sutterlin (Movistar). Ovšem těm se to nepovedlo.

Čtyři kola před cílem se z pelotonu odtrhla skupina asi 25 jezdců, která se snažila uprchlíky polapit, ale to nakonec k ničemu nevedlo. Skupina byla dojeta. Ovšem uprchlíci vzápětí rovněž.

V ten samý moment vyrazil vpřed Cyril Gautier (AG2R-La Mondiale), který sebou vzal další závodníky včetně Čecha Petra Vakoče (Etixx – Quick-Step). Ale ani tento únik nebyl borcům nic platným, protože byl v posledním kole zlikvidován.

Při nájezdu do posledního okruhu zaútočil Diego Rosa (Astana), ale sám vydržel pouze kilometr. Přibližně 8 kilometrů před cílem se vydal vpřed Rui Costa (Lampre-Merida). Vytvořil si několikavteřinový náskok, který „honila“ skupina kolem Vakoče, Sagana a Grega van Avermaeta. Costa byl v posledním kilometru dojet, přesněji v poslední zatáčce. Tam skončila naděje na dobrý výsledek Petra Vakoče, kterému podjelo přední kolo a český borec se ocitl na zemi.

Jako první začal útočil, stejně jako v Québecu, Rigoberto Uran. Ani tentokrát svůj úkol – vyhrát – nedotáhl do konce. Peter Sagan (Tinkoff Team) na jeho atak zareagoval jako první, ale na zadním kolem měl jak Grega van Avermaeta (BMC Racing Team), tak i Diega Ulissiho (Lampre-Merida). Belgičan slovenského mistra světa předskočil a ač se Sagan snažil, jak mohl, před olympijského vítěze z hromadného závodu se nedostal. Třetí dojel Ital Ulissi.

Roman Kreuziger (Tinkoff Team), jehož úloha byla pracovat především pro Petra Sagana, skončil přibližně 3 kola před koncem. To Jan Bárta (Bora-Argon 18) závod sice dokončil, ale až na šedesátém místě.

Top 10 Grand Prix Cycliste de Montreal 2016

# Jméno Jezdce (Země) Tým Čas
1 Greg Van Avermaet (BEL) BMC Racing Team 5:07:13
2 Peter Sagan (SVK) Tinkoff Team
3 Diego Ulissi (ITA) Lampre – Merida
4 Michael Matthews (AUS) Orica-BikeExchange
5 Nathan Haas (AUS) Dimension Data
6 Gianni Moscon (ITA) Team Sky
7 Alberto Bettiol (ITA) Cannondale-Drapac
8 Jon Izaguirre Insausti (SPA) Movistar Team
9 Anthony Roux (FRA) FDJ
10 Julian Alaphilippe (FRA) Etixx – Quick-Step