Poslední etapu Tour of Britain vyhrál Caleb Ewan

nabor

Caleb Ewan vyhrál poslední etapu Tour of Britain a celkovým vítězem se stal Stephen Cummings.

Thomas Stewart (Madison Genesis), Gabriel Cullaigh (Great Britain), Taylor Phinney (BMC Racing Team) a Jasper Bovenhuis (An Post-Chainreaction) se vydali na začátku etapy do úniku. Jasper Bovenhuis zde byl kvůli pojištění vedoucí pozice v bodovací soutěži, což se mu povedlo a 25 kilometrů před cílem odpadl. Poté dojel Belgičana peloton. Netrvalo dlouho a hlavní skupina pohltila i zbytek úniku.

Dimension Data pracovalo jak pro Stephena Cummingse, tak pro Marka Cavendishe. První úkol se jim podařilo splnit a Cummings bez problému uhájil žlutý trikot. Cavendish se naopak nedokázal dostat do výhodné pozice a zbytek etapy vypustil.

Zmatek vyvolal Jens Debusschere, který se pokusil odjet necelé tři kilometry před cílem. Úspěšně hájil malý náskok až do cílové rovinky, kde se před něj stačili dostat ještě dva závodníci – Caleb Ewan a Dylan Groenewegen. Ewan byl nakonec rychlejší a zvítězil v poslední etapě.

Tento závod měl být bitvou Italů Vivianiho a Nizzola, kteří zde bojovali o udělení pozice lídra pro mistrovství světa. Ani jednomu jezdci se příliš nedařilo, Nizzolo dojel v první etapě pátý a dnes vyrovnal jeho umístění Elia Viviani. Kdo se tak stane lídrem „squadry azzury“ je tak nadále záhadou.

[cyklostat id=“Tour-of-Britain“ etapa=“8″ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Británie 2016, pořadí 8. etapy“]