Závěrečnou etapu Vuelty vyhrál Magnus Cort Nielsen

Magnus Cort Nielsen (ORICA-BikeExchange) vyhrál poslední etapu letošní Vuelty před Danielem Benattim (Tinkoff) a Gianni Meersmanem (Etixx – Quick Step). Celkové pořadí ovládl Nairo Quintana (Movistar) a připisuje své druhé vítězství na Grand Tours v kariéře, po Giru 2014.

Úvod etapy probíhal hodně podobně jako na Tour de France, tedy vyjížďkové tempo pelotonu a oslava Naira Quintany a Movistaru.

Při příjezdu do Madridu se oddělila trojice Peter Kennaugh (Sky), Loïc Chetout (Cofidis) a Quentin Jauregui (AG2R). Brzy k nim doskočil ještě Koen Bouwman (LottoNL-Jumbo). Jejich maximálním náskokem bylo 1:10.

20 kilometrů před cílem potkal defekt Alberta Contadora, což symbolicky završilo jeho nepříliš úspěšnou sezónu.

Na čele balíku se střídaly týmy Movistar, Giant-Alpecin, Etixx-Quick Step, ORICA-BikeExchange a Trek-Segafredo, které si hlídaly únik, aby se o pár chvil později mohly porvat o poslední výhru na letošní Vueltě. Devět kilometrů před cílem výrazně zrychlil Valverde, držel se ho Brambilla a peloton se výrazně natáhl. Díky tomuto byli pohlceni Kennaugh s Bouwmanem.

6 kilometrů před cílem byla pohlcena i zbylá dvojice. Nejlepší pozici si vytvořili jezdci Giant – Alpecin. První začal spurtovat Daniele Benatti, za kterým se vyvezl Magnus Cort Nielsen a procpal se mezírkou mezi Benattim a Meersmanem a oslavil své druhé etapové vítězství na letošní Vueltě.

Celkové pořadí vyhrál Nairo Quintana, zelený dres uhájil Fabio Felline, trikot puntíkovaný obhájil Omar Fraile, kombinovanou soutěž vyhrál Nairo Quintana a nejlepším týmem byla sestava BMC.

Leopold König předváděl během celého závodu parádní výkony, stejně jako Zdeněk Štybar a Martin Velits. Všichni tři dnes dorazili do Madridu a úspěšně dokončili poslední Grand Tour sezóny.

Tabulka

[cyklostat id=“Vuelta-a-Espaa“ etapa=“21″ rok=“2016″ nadpis=“Vuelta 2016, pořadí 21. etapy“]