Uranovi nestačily síly na obhájení vítězství z minulého ročníku. Sprint vyhrál Sagan.

nabor

Peter Sagan vyhrál GP de Québec. Rigoberto Uran (Cannondale – Drapac) měl na dosah zopakování loňského vítězství. To se mu bohužel nepodařilo.

Grand Prix Québec se jede na šestnáct městských okruhů, které mají dohromady 201,6 kilometrů, z toho jeden okruh má 12,6 kilometrů.

Hned v prvním kole závodu se osm jezdců dostalo do čela. Ve skupince byl i český jezdec Jan Bárta (Bora – Argon18).

Ve třetím kole si vedoucí skupinka udělala náskok 4 minut a 10 vteřin, který chtěla i nadále zvyšovat. Po dalších dvou kolech se o snížení náskoku musel postarat slovenský jezdec Peter Sagan (Tinkoff). Jeho vedení přineslo pelotonu ovace, když po pouhém jednom kole snížil náskok o jednu minutu.

Nicolas Masbourian (Silber) si na konci devátého kola převzal vedení vedoucí skupiny, poté se peloton nebezpečně přibližoval. V jedenáctém kole byl náskok vedoucí skupiny už jen dvě minuty.

Lars Bak (Lotto -Soudal) se snažil odtrhnout od vedoucí skupiny, neboť byl peloton čím dál tím blíž. Tento útok mu ovšem nevyšel. Skupinu pak dále vedli Luke Rowe (Team Sky) a Julian Alaphilippe (Etixx – QuickStep). Peloton byl už jen 15 vteřin za skupinou.

V posledním kole se odtrhl Paul Voss (Bora – Argon18) a velmi rychle si vytvořil náskok 15 vteřin. Ten mu vydržel do 3,5 kilometru před koncem, kde ho dojel peloton. Ten měl v popředí slovenského jezdce Petera Sagana (Tinkoff). Poté ale přišlo 13% stoupání a mistr světa se propadl pořadím. Dva kilometry před cílem byli v popředí hned tři jezdci: Gianni Moscon (Team Sky),  Julian Alaphilippe (Etixx – QuickStep), Matteo Trentin (Etix – QuickStep).

V posledním kilometru je ale předjel Rigoberto Uran (Cannondale – Drapac). Už to vypadalo, že si dojede pro vítězství, ale tomu na posledních metrech došly síly. Tady se už objevil Peter Sagan a vyhrál Grand Prix de Québec.

Top 10 Grand Prix Cycliste de Quebéc 2016

# Jméno Jezdce (Země) Tým Čas
1 Peter Sagan (SVK) Tinkoff Team 5:07:13
2 Greg Van Avermaet (BEL) BMC Racing Team
3 Anthony Roux (FRA) FDJ
4 Alberto Bettiol (ITA) Cannondale-Dapac
5 Michael Matthews (AUS) Orica-BikeExchange
6 Nathan Haas (AUS) Dimension Data
7 Diego Ulissi (ITA) Lampre – Merida
8 Bauke Mollema (NED) Trek-Segafredo
9 Youcef Reguigui (ALG) Dimension Data
10 Vyacheslav Kuznetsov (RUS) Team Katusha