Do Madridu vyrazí Vuelta z Las Rozas

nabor

Tak jako na ostatních Grand Tours patřívá obvykle poslední etapa Vuelty oslavám a spurtu. Letos jde dokonce o jedinou hromadnou etapu v závodě bez vrchařských prémií.

Profil 21. etapy Vuelty 2016Las Rozas de Madrid, tedy volně přeloženo Pláně u Madridu, jsou městem severozápadně od španělské metropole. Do ní peloton dorazí 58,8 km před cílem a 47,1 km od pásky najede na osm závěrečných okruhů o délce zhruba 5,9 kilometrů. Na okruhu je pět nepříjemných zatáček, ale cílová rovinka je dostatečně dlouhá. Celá etapa měří jen 104,8 km.

Profil 21. etapy Vuelty 2016Madrid byl místem dojezdu závodu v prvním ročníku 1935 a nepřetržitě hostí dojezdy Vuelty od roku 1994. Je položen výše než tradiční závěry Tour či Gira, cíl je v 640 m n. m. Historie Madridu sahá do 9. století, kdy tu dal zbudovat pevnost emír Mohamed I. z Córdoby. Jeho význam stoupal postupně od 12. století a od roku 1606 je sídlem španělského krále. Srdcem města je Plaza Mayor (Hlavní náměstí) s rozlehlou budovou Casa de la Panadería (Pekařským domem).

Mapa okruhu 21. etapy Vuelty a Madrid Challenge 2016Hory přejeli Sbaragli, Drucker, Meersman i Keukeleire, který je z favoritů dnešní etapy na 65. místě jasně nejlépe umístěný v celkovém pořadí – porazí i puntíkatého Fraileho. U Oricy by však přednost mohl dostat Nielsen, podobné dilema pak řeší Bora s německým duem Selig – Schwarzmann. Ti spolu se svým krajanem Arndtem, dalším z favoritů, naopak přežili až na samém chvostu celkové klasifikace.

Změny by se ještě mohly udát v top 10. Třetí Chaves má na Contadora jen 13 vteřin, stejně tak osmý Moreno před Formolem. Za ním si pro životní desáté místo dojede Novozélanďan Bennett. Šestnáctou dokončenou Grand Tour v řadě si v Madridu připíše Adam Hansen.

U cyklistiky zítra můžete strávit celé odpoledne. Ve 14:30 začíná přenos ženské Madrid Challenge s tradičně nabitým týmem Boels – Dolmans. Na startu bude i bronzová olympionička Elisa Longo Borghini (Wiggle High5) či Slovenka Tereza Medvedová v dresu BePink.

Krátce po dojezdu Madrid Challenge startuje v 17:18 Vuelta. 21. etapu uvidíme živě celou, dojíždět se bude pod světly kolem 20:20. Dnes máte poslední možnost zabodovat v naší facebookové soutěži.