Královskou etapu Tour of Britain opanoval Wouter Poels, Cummings se posunul do vedení

nabor

Stejně jako loni dokázal Wouter Poels vyhrát královskou etapu Tour of Britain. Letos však kvůli ztrátě z druhé etapy nebojuje o celkové pořadí. Tomu teď vévodí Stephen Cummings.

Velice brzy se zformoval únik ve složení Jasper Bovenhuis (An Post Chain Reaction), Miguel Angel Benito (Caja Rural), Thomas Stewart (Madison Genisis) a Giovanni Visconti (Movistar).

O tempo se po většinu dne staraly týmy Etixx a Dimension Data. Etixx hájil první místo, Dimension Data doufalo ve vylepšení druhé pozice Stephena Cummingse.

Následně se přidal ve sjíždění tým Sky a náskok úniku poprvé klesl pod minutu. Navíc uprchlíkům již nezbývalo mnoho sil. Situaci se pokusil zvrátit Visconti, který se vzdálil zbytku úniku. Deset kilometrů před cílem byl však pohlcen pelotonem i on.

Následně se již najelo na cílové stoupání Haytor. První nastoupil Rohan Dennis následován Poelsem a Dumoulinem. K této trojici se později připojil i Gorka Izaguirre.

Ztrácet začal Julien Vermote. Mezitím vpředu dva kilometry před cílem zaútočil Tom Dumoulin. Dennis a Poels zareagovali, nikoliv tak Izaguirre.

Dál tak pokračovala trojice. Ovšem po chvíli zaútočil Poels. Na toho nikdo nestačil a zvítězil v etapě, pro druhé místo si dospurtoval Dennis, pro třetí Dumoulin.

Stephen Cummings dojel osmý 21 sekund za Poelsem a dostal se do vedení.

Stephen Cummings
Novým lídrem závodu je Stephen Cummings.

[cyklostat id=“Tour-of-Britain“ etapa=“6″ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Británie 2016, pořadí 6. etapy“]