Christopher Froome vyhrál individuální časovku letošní Vuelty. Leopold König dojel v první desítce

Vítězem individuální časovky se stal Christopher Froome (Sky) s časem 46 minut 33 vteřin. Druhý dojel Jonathan Castroviejo (Movistar). Leopold König na šestém místě.

Jedinou časovku letošní Vuelty z Xabia do Calp odstartoval Svein Tuft (Orica – BikeExchange). Mezi favority časovky patřili Jonathan Castroviejo (Movistar), Alberto Contador (Tinkoff), Luis León Sánchez (Astana), český jezdec Leopold König (Sky) a především Chris Froome.

První čas, který se mohl měřit s nejlepšími zajel Yves Lampaert (Etixx), jenže krátce na to ho o pouhé dvě sekundy vystřídal na čele Tobias Ludvigsson (Giant). Ani Ludvigssonův čas však dlouho neodolal. O 40 sekund ho vylepšil Jonathan Castroviejo.

Leopold König potvrdil své kvality. A s časem 48′ 24″ byl v cíli pátý, později klesl na šesté místo. Druhý český jezdec Zdeněk Štybar (Etixx) se postupně propadal a skončil na konečném 35. místě.

Alberto Contador (Tinkoff) napálil úvod etapy a v závěru spíše ztrácel. I tak dojel na osmé příčce s časem 48 minut a 30 sekund.

Esteban Cháves (Orica) byl v půli trati předjet Froomem a dnes je společně se svým týmovým kolegou Simonem Yatesem hlavním poraženým.

Chris Froome však doslova deklasoval všechny své konkurenty a Castrovieja porazil o 44 sekund. Poté se již oči všech přítomných upírali na posledního muže na trati – Naira Quintanu. Ten ač mu Froome „nadělil“ dvě minuty a šestnáct sekund, může být v klidu, protože před poslední etapou má stále náskok jedné minuty a jednadvaceti sekund.

[cyklostat id=“Vuelta-a-Espaa“ etapa=“19″ rok=“2016″ nadpis=“Vuelta 2016, pořadí 19. etapy“]