V Albertě opět slavil úspěch únik, radoval se Tanner Putt

nabor

I druhá etapa závodu Kolem Alberty přinesla vydařený únik. Celý den strávil v úniku Tanner Putt (Axeon Hagens Berman), který přespurtoval svého kolegu z úniku Alexise Cartiera.

Druhá etapa Kolem Alberty začínala v Kananaskis a po 182 kilometrech se závodníci dostali do Olds. Na trase byly pouze dvě prémie – jedna spurterská a jedna vrchařská.

První únik dne se vytvořil poměrně brzy. Byli v něm: Tanner Putt (Unitedhealthcare), Ulises Alfredo Castillo Soto (Jelly Belly P/B Maxxis ), Travis Samuel (H&R Block Pro Cycling ), Chad Young (Axeon Hagens Berman), Mackenzie Brennan (Holowesko / Citadel P/B Hincapie), Rob Britton (Rally Cycling), Ivan Santaromita (Skydive Dubai), Grégory Rast (Trek – Segafredo), David Galarreta Ugarte (Amore & Vita – Selle SMP ) a Matteo Dal-Cin (Silber Pro Cycling). Jejich snaha vypracovat si větší náskok přišla vniveč. O chvíli později se pustili do úniku tři jezdci, mezi kterými byli znovu Putt a Samuel. Přidal se k nim Alexis Cartier (Tým Kanady). Jenže ti pouze zvládli vrchařskou prémii a balík byl opět pohromadě.

Další pokus o únik byl po 96 kilometrech, skupina ve složení: Tanner Putt, Toms Skujinš (Cannondale), Colin Joyce (Axeon Hagens Berman), Robin Carpenter, Joseph Lewis, Ands Flaksis, Travis McCabe, Andrej Krasilnikov (všichni Holowesko / Citadel P/B Hincapie), Alexis Cartier si vypracovala znovu několika sekundový náskok. Peloton je v dešti znovu pohltil.

Když zbývalo do cíle přibližně 60 kilometrů vydal se na svoji zřejmě poslední pouť Tanner Putt. Přibral sebou i Alexise Cartiera a získali náskok něco málo přes minutu. Na metě 40 kilometrů před cílem již byl náskok vedoucí dvojice přes tři minuty. To bylo maximum, které duo před pelotonem dosáhlo.

V balíku tahala především stáj Axeon Hagens Berman, která měla ve svém středu vedoucího muže celkové klasifikace. Jako pomocná ruka se občas hodila ta od stáje Trek. Peloton stáhl náskok na 1 minutu, to bylo přibližně 12 kilometrů před cílem.

Když se náskok nesnižoval, naopak místy se o nějaké vteřinky navýšil, tak to 7 kilometrů před páskou zkusil Ryan Roth (Silber Pro Cycling), jenže jeho pokus měl jepičí život.

Vedoucí dvojice vlétla do posledních dvou kilometrů přibližně se 40 vteřinovým náskokem. V balíku se pokusili o nástup Evan Huffman (Rally Cycling) a Tyler Williams (Axeon Hagens Berman), kteří si vytvořili do posledního kilometru asi desetivteřinový náskok.

Peloton ovšem v posledním kilometru výrazně zrychlil a Huffmana s Williamsem pohltil. Na Putta s Cartierem to nestačilo. Oba borci si to rozdali o etapový vavřín. Šťastnější byl nakonec Američan Tanner Putt.

[cyklostat id=“Tour-of-Alberta“ etapa=“2″ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Alberty 2016, pořadí 2. etapy“]