Svižná etapa na nejvyšší bod Vuelty

nabor

Zvláštní etapu nachystali organizátoři na třetí neděli závodu. Patří k nejkratším, na trase jsou tři vrchařské prémie, ale žádné extrémní sklony. A její cíl leží výše než kterýkoli jiný – v 1790 m n. m.

Profil 15. etapy Vuelty 2016„Východní tažení“ skoro po týdnu skončí a dnes se pojede ze Sabiñániga 118,5 km převážně na sever. Prémie jsou hezky odstupňované – 83,5 km před cílem startuje „trojka“ Alto de Petralba (6,3 km, 5 %), 54,5 km před cílem „dvojka“ Alto de Cotefablo (12,5 km, 4,3 %, včetně úseku roviny) a 14,5 km před cílem to bude „jednička“ do lyžařského resortu Aramón Formigal (4,6 %).

 

Aramón Formigal - dojezd 15. etapy Vuelty 2016Aramón Formigal, zkráceně jen Formigal, leží v Aragonii. Do současné velikosti dorostl v roce 2007 a hned v únoru 2008 hostil juniorské MS v alpském lyžování (dvě zlata tu vyhrál juniorský Marcel Hirscher). Celkem se tu pro lyžaře upravuje 137 kilometrů tratí. Stoupání je dlouhé, nepravidelné, ale získávat na něm bude vzhledem ke sklonům těžké.

Po včerejší bitvě na čtyřech frontách se podobné taktické hrátky nedají vyloučit ani dnes. Čert ví, co se nyní rodí v hlavách Oricy, Movistaru, Tinkoffu či Sky. Nejlepší předpoklady k výhře ale drží dál Quintana s Froomem.

Nebudou-li to oni, nabízí se Brambilla, Monfort, Atapuma… Jenže s kartami mohou zamíchat i poražení ze včerejška – Contador a Valverde. Zaútočit by mohli dokonce spolu a ukázat mladší generaci jejich schopnost vzít za to klidně 50 kilometrů od cíle.

Etapa startuje ve 14:21, přenosy začnou od nultého kilometru. Dojezd mezi 17:30 a 17:50. Tipujte vítěze na Facebooku.