Alexander Kristoff se druhým vítězstvím na Tour des Fjords dostal co čela

nabor

Třetí etapou pokračovalo dobrodružství závodníku na závodě Kolem Fjordů. V závěrečných kilometrech měla nejvíce sil skupinka jezdců mezi nimiž nechyběla domácí hvězda Alexander Kristoff (Kaťuša). Norský závodník v deštivé etapě vyhrál a usadil se tak v čele celkové klasifikace.Třetí pokračování závodu v Norsku se jelo z tisícového městečka Ulvik do Suldalsosenu. Trať měřila 220 kilometrů a na trati na závodníky číhaly hned dvě horské prémie. První prémie byla na Røldalsfjellet ve výšce 1130 metrů nad mořem. Na tomto kopci bývá i v letních měsících k vidění sníh, tak bylo zajímavé sledovat, jak tento kopec bude vypadat dnes.

Asi po 27 kilometrech se uvolnila z balíku osmnáctičlenná skupina ve složení: Pieter WeeningHuub DuijnSjoerd Van Ginneken (všichni Roompot – Oranje Peloton), Alexander Porsev (Team Kaťuša), Joseph Rosskopf (BMC Racing Team), Marcel Aregger (IAM Cycling), Frederik Galta (Delko Marseille Provence KTM), Adam Phelan (Drapac Professional Cycling), James Oram (One Pro Cycling), Christian Mager (Stölting Service Group), Dylan Page (Team Roth), Kenny De Ketele (Topsport Vlaanderen – Baloise), Cees Bol (Rabobank Development Team), Jonas Aaen Jorgensen (Riwal Platform C.T.), Carl Fredrik Hagen, Petter Theodorsen (Team Sparebanken Sør), Reidar Bohlin Borgersen (Team Joker Byggtorget), Christian Moberg Jørgensen (Team Virtu Pro – VéloConcept).

Borci však získali pouze 50 vteřin a pak byli dojeti. Vpředu se však vytvořila nová sedmičlenná skupinka: Pieter WeeningSjoerd Van GinnekenDamiano Caruso, Michael Schär (oba BMC Racing Team), Lorenzo Fortunato (Tinkoff), Frederic Brun (Fortueno Vital), Carl Fredrik Hagen.

Přibližně 60 kilometrů před cílem zůstala na špici pouze čtyřčlenná „brigáda“ složená ze zástupců BMC a Roompot a měla na peloton, který tahala stáj IAM Cycling, zhruba dvouminutový náskok. Asi 40 kilometrů před cílem odpadl Van Ginneken.

Přibližně dvacet kilometrů před cílem začala tahat peloton Kaťuša a její lídr se rozhodl, že by mohl uprchlíky dojet. Za dalších deset kilometrů již byl za nimi 1:15. I když se zdálo, že by se domácí hvězdě nepodařilo „docvaknout“, nakonec se to ve spolupráci s Jonasem Kochem (Verva ActiveJet Pro Cycling Team) a Nickem Van Der Lijkem (Roompot – Oranje Peloton) podařilo.

Všichni jezdci se dostali pospolu do cílové rovinky. Kristoff si udělal mírný náskok a cílovou páskou projel jako první. Jelikož jeho největší konkurent Leigh Howard (IAM Cycling) dojel se ztrátou 46 vteřin, oblékl se Nor do dresu vedoucího jezdce a v zítřejší etapě jej bude hájit.

[cyklostat id=“Tour-des-Fjords“ etapa=“3″ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Fjordů 2016, pořadí 3. etapy“]