Valerio Conti vyhrál třináctou etapu. Do cíle dojel osamocený.

nabor

Valerio Conti si dojel pro etapové vítězství. Skupina jezdců si držela náskok dvaceti minut skoro v celé etapě. Sergey Lagutin (Katusha) ovládl všechny vrchařské prémie ve třinácté etapě.

Dneska čekalo Nairo Quintanu (Movistar) třetí den v červeném trikotu. Hned po 18 kilometrech závodu se utrhla skupina 12 jezdců. Michael Gogl (Tinkoff), Danilo Wyss (BMC), Gatis Smukulis (Astana), Tom Stamsnijder (Giant – Alpecin), Sergey Lagutin (Katusha), Jelle Wallays (Lotto Soudal), Yves Lampaert (Etixx – Quick Step), Vegard Stake Laengen (IAM Cycling), Valerio Conti (Lampre – Merida), Stéphane Rossetto (Cofidis), Cesare Benedetti (Bora-Argon18) a Romain Cardis (Direct Energie). Jejich náskok se rychle zvyšoval, už na 41 kilometru měla tato skupina náskok 5’50 minuty. Po dalších 20 kilometrech měla tato skupina náskok už dvanáct a půl minuty.

Jezdce čekalo první stoupání na vrchol Alto Monte Igueldo, kterého jako první dosáhl Sergey Lagutin (Katusha) se třemi body. Druhý dojel Tom Stamsnijder (Giant – Alpecin), který za sebou nechal Gatis Smukulise (Astana). Náskok skupiny se pomalu, ale jistě blížil ke dvaceti minutám.

Následovala sprinterská prémie, kterou ovládl Romain Cardis (Direct Energie) a odjel si se 4 body. Druhý dojel Cesare Benedetti (Bora – Argon18), před Vegard Stake Laengenem (IAM Cycling).

Pelotonu se ujal tým Movistar, když vedoucí skupina byla před vrcholkem Alto de Aritxulegi. Jako v předchozí vrchařské prémii zvítězil Sergey Lagutin (Katusha), za ním byli Stéphane Rossetto (Cofidis) a Jelle Wallays (Lotto Soudal).

Následovala třetí vrchařská prémie dne a náskok vedoucí skupiny se pohyboval kolem dvaceti minut. Vrchařský “hattrick” završil Sergey Lagutin (Katusha) když si potřetí odvezl tři body. Pořadí za ním se ale stále mění. Druhý dojel Velerio Conti (Lampre – Merida). Cesare Benedetti (Bora – Argon18) dojel na posledním bodovacím místě.

Jezdce čekal poslední výstup, tentokrát na vrcholek Puerto de Lizaieta. Náskok se stabilizoval na devatenácti minutách. Sergey Lagutin (Katusha) vyhrál všechny čtyři vrchařské prémie ve třinácté etapě. Romain Cardis (Direct Energie) dojel na druhém místě před Valerio Contim (Lampre – Merida).

Jelle Wallays (Lotto Soudal) a Michael Gogl (Tinkoff) se odtrhli od vedoucí skupiny. Na 25 kilometru si dvojice nahnala náskok 10 vteřin, peloton ztrácel 20 minut na vedoucího jezdce. Skupina je ale dotáhla. Následně se odtrhl Valerio Conti (Lampre – Merida), kterému se tento tah velice vydařil. Na 10 kilometru do cíle měl náskok 44 sekund a v závěrečných kilometrech stoupl až na minutu díky taktizování pronásledovatelů.

Valerio Conti (Lampre – Merida) si dojel pro vítězství ve třinácté etapě. O 55 sekund za sebou nechal Danilo Wysse (BMC), Sergey Lagutina (Katusha), Michael Goglu (Tinkoff), Vegard Stake Laengena (IAM Cycling).

http://dai.ly/x4rkw5b

[cyklostat id=“Vuelta-a-Espaa“ etapa=“13″ rok=“2016″ nadpis=“Vuelta 2016, pořadí 13. etapy“]