Smolař Tour ovládl časovku, do čela jde Carpenter

Nizozemec Bauke Mollema (Trek) vyhrál na Kolem Alberty 12 km dlouhou jízdu proti chronometru a před poslední etapou se posunul na druhé místo. Celkově vede Robin Carpenter (Holowesko-Citadel), ale o pouhou 1 vteřinu, což mu nejspíše nebude na výhru stačit.

Ani včerejší vítěz Evan Huffman (Rally Cycling) nezajel špatnou časovku, spadl sice na 3. místo, ale za Carpenterem zaostává jen o 7 vteřin a může tak ještě zamíchat pořadím. Naopak excelentně zajel Lotyš Andzs Flaksis (Holowesko-Citadel), dojel na druhém místě a ukázal velký potenciál do budoucna.

Bauke Mollema svým vítězstvím definitivně ukázal, že časovky již nejsou jeho slabinou jako kdysi, ale spíše naopak. V živé paměti máme stále jeho neskutečně nepovedenou časovku na Tour 2014, kde dojel až 140. a propadl se na 10. místo. Už loni na Tirrenu po svém příchodu do Treku ale ukázal, že na jízdě proti chronometru zapracoval. A nyní své umění naplno ukázal.

Zítra nás čeká poslední etapa, která určí celkového vítěze. Bude jím loňský vítěz Bauke Mollema? Nebo momentální lídr Robin Carpenter? A co předvede Evan Huffman? Nechme se překvapit.

[cyklostat id=“Tour-of-Alberta“ etapa=“4″ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Alberty 2016, pořadí 4. etapy“]