Závěrečnou etapu i celkovou klasifikaci Kolem Fjordů vyhrál Alexander Kristoff

nabor

Poslední etapu Kolem Fjordů zvládla nejlépe domácí hvězda Alexander Kristoff (Kaťuša), který dokázal v letošním ročníku vyhrát již potřetí a tím si pojistil vedení v celkové klasifikaci.
Poslední etapa vedla z Hinna Parku ve Stavangeru do ulic Stavangeru. Celkem bylo naměřeno 164 kilometrů, převážně po okolních městečkách.

Po celou dobu etapy stáj lídra Kristoffa hlídala vývoj a nechtěla připustit nějakou změnu na čele celkové klasifikace. A to ani přesto, když se o únik pokusilo 7 jezdců. Jejich snaha nakonec byla zlikvidována. Pak se pokusil o sólo jízdu Vegard Breen (Fortuneo – Vital Concept), ale ani jemu nebylo přáno.

Když se potřetí stoupalo na obávaný Grisabakken, tak se oddělila skupina 14 mužů, kde kromě Kristoffa byl i jeho stájový kolega Michael Mørkøv. Oba borci to dotáhli do závěrečného spurtu. Alexander Kristoff si ve spurtu najel na první místo, Mørkøv jej jistil. Oba takto projeli cílovou páskou. Třetí byl Kristoffer Halvorsen (Team Joker-Byggtorget).

Celkovou klasifikaci ovládl Kristoff, druhý byl Michael Schär z BMC a třetí Holanďan Nick Van Der Lijke (Roompot – Oranje Peloton). Oba v celkovém součtu nabrali ztrátu 30 vteřin.

Alexander Kristoff ovládl i bodovací soutěž pro nejlepší spurtery.

[cyklostat id=“Tour-des-Fjords“ etapa=“5″ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Fjordů 2016, pořadí 5. etapy“]