Druhou etapu Tour of Britain ovládl Julien Vermote

nabor

Do souboje o etapu se dostal Julien Vermote a Stephen Cummings. Belgičan týmu Etixx byl rychlejší.

V úniku dne byla velká jména. Například vítěz včerejší etapy André Greipel, irský šampion Nicolas Roche nebo pozdější etapový vítěz Julien Vermote. S nimi zde byli také Johann Van Zyl (Dimension Data), Loic Vliegen (BMC), Ryan Mullen (Cannondale-Drapc) Miguel Angel Benito, Hector Saez (Caja Rural-Seguros RGA), Conor Dunne (JTL-Condor), Xandro Meurisse (Wanty Groupe Gobert), Jochem Hoekstra, Martijn Tusveld (Giant-Alpecin), Tom Leezer, Bert-Jan Lindeman (LottoNL-Jumbo), Marco Coledan a Jacopo Mosca (Trek-Segafredo). Jejich maximální náskok činil čtyři minuty.

Důležitý okamžik přišel necelých třicet kilometrů před cílem, kdy se najelo na stoupání první kategorie Struggle. Únik tu byl s náskokem lehce přes minutu na peloton.

Poté zaútočil Xandro Meurisse. Na tento nástup měli odpověď pouze Roche, Vermote, Mosca a Lindeman. Nutno podtknout, že jezdce dnes sužoval v tuto chvíli déšť a vítr.

Nicolas Roche a Xandro Meurisse
Nicolas Roche a Xandro Meurisse šplhají na stoupání Struggle.

Postupně odpadali závodníci také z pelotonu, kde rozjelo tempo Dimension Data. Výborný výkon předvedl Rohan Dennis a z pelotonu vyjel kopec nejrychleji. Krátce po dosažení vrcholu se k němu přidali Stephen Cummings, Dan Martin, Tom Dumoulin a Ben Swift. Společně doskočili jezdce, kteří stále odolávali z původního úniku.

Krátce nato ukázal své schopnosti Cummings. Na jeho nástup překvapivě reagoval pouze jezdec, který jel před pelotonem celý den – Julien Vermote.

Tuto dvojici již nikdo nechytil až do samotného konce. Ve spurtu pak byl rychlejší Julien Vermote, který se stává i novým lídrem celého závodu.

Hned ve druhé etapě jsme viděli neúspěch některých favoritů na celkovou výhru. V těžkých podmínkách trpěl například loni druhý Wouter Poels nebo loni třetí Owain Doull. Trpěli jezdci, kteří spoléhají na časovku, tedy Tony Martin, Alex Dowsett nebo Taylor Phinney. Běh Chrise Frooma z letošní Tour de France napodobil jeho bývalý a dlouholetý týmový kolega Bradley Wiggins, který musel část stoupání Struggle běžet.

Sir Bradley Wiggins
Vítěz Tour de France z roku 2012 Bradley Wiggins musí zdolávat část stoupání Struggle po svých. Tento kuriózní okamžik nevidíme v této sezóně poprvé.

[cyklostat id=“Tour-of-Britain“ etapa=“2″ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Británie 2016, pořadí 2. etapy“]