Roman Kreuziger přestupuje!

nabor

Český vrchař a klasikář Roman Kreuziger po dvou letech v týmu Mitchelton-Scott mění působiště. Od příštího roku ho uvidíme v sestavě Dimension Data, kde podepsal dvouletou smlouvu.

Vítěz závodu Amstel Gold Race z roku 2013, kdy hájil barvy sestavy Saxo – Tinkoff, jde už do pátého týmu ve své kariéře. Tu odstartoval v Liquigasu, odkud se přes Astanu a Tinkoff dostal do Mitcheltonu.

Zde byl jedním z klíčových domestiků pro lídry týmu – bratry Yatesovi a Estebana Chávese. Loni to dotáhl na 24. místo na Tour de France a připsal si i výhru na nejtěžším vrchařském závodě roku – PRO Ötztaler 5500.

Letos na něj tým vsadil při Ardenských klasikách a závodník z Moravské Třebové se odvděčil osmým místem na monumentu Lutych – Bastogne – Lutych, čtvrtým místem na Valonském Šípu a druhým místem na Amstelu Gold Race, kde ho porazil pouze Michael Valgren z Astany.

S Valgrenem se Kreuziger potkal už v Tinkoffu a od příštího roku vytvoří společně úderné duo i v barvách Dimension Data, kam přestupuje i Dán. Mimo Kreuzigera a Valgrena tým zatím dokázal přilákat i zkušeného Švýcara Danila Wysse z BMC.