Mladý závodník domácí stáje Elkov – Author Michael Kukrle ovládl tradiční královskou etapu z Mohelnice do Šternberka. Druhý dojel lídr závodu Riccardo Zoidl (Team Felbermayr) a navýšil svoje vedení. Třetí finišoval Ital Simone Velasco (Wilier Triestina).

Únik dne se tvořil s velkými obtížemi. Peloton stále nebyl spokojen, až po více jak 40 kilometrech etapy, na stoupání na Dlouhé Stráně, se vytvořila skupina o 16 závodnících. Byli zde například Tomáš Bucháček (Elkov Author), Kristian Sbaragli (Israel Cycling Academy), Mirco Maestri (Bardiani-CSF) nebo stejně jako včera Sebastian Baldauf (WSA Pushbikers).

Ještě před bufetem v Dolní Moravici, začali útočit jezdci CCC Sprandi Polkowice a vytvářet tlak na tým Felbermayr, ale ten situaci s přehledem kontroloval.

Při nájezdu na cílové okruhy ve Šternberku se náskok úniku téměř vytratil a Maestri se rozhodl pokračovat sám, ale také mu to nevydrželo dlouho a díky práci Wilieru byl dostižen.

Právě Wilier následně vyprodukoval první útok, když se zvedl Edoardo Zardini. Ovšem s ním odjel i žlutý Zoidl. K nim se připojil ještě Kukrle, ale Zoidl zaútočil a mířil za druhým etapovým prvenstvím.

Ale Rakušan neuspěl. Skupina za ním se rozrostla, čehož skvěle využil Kukrle, který v pravý moment zaútočil a dojel si pro přesvědčivé vítězství. Zoidl protnul pásku jako druhý a pojistil si své vedení před Andreasem Schillingerem z Bory.

Czech Cycling Tour 2018, 3. etapa

|
P.Jméno TýmČas/Body
1Michael KukrleczeELA
2Riccardo ZoidlautRSW+
3Simone VelascoitaWIL+
4Andreas SchillingerdeuBOH+
5Dennis WindennldICA+
6Nicola GaffuriniitaSMV+
7Edoardo ZardiniitaWIL+
8Jarno Gmelich MeijlingnldMET+
9Jonas RappdeuHAC+
10Sebastian SchönbergerautWIL+