Přestupové kolo se točí naplno

nabor

Postupně se odhalují další přestupy. Druhé velké jméno přivádí do svých řad CCC a značně posiluje po nepovedeném roce i Sunweb. Posilu do rozjížděcího vlaku dostane Fernando Gaviria a Movistar musí nahradit ztráty mezi vrchaři. 

Ilnur Zakarin mění Katushu za CCC

Rus Ilnur Zakarin patří na každé Grand Tour mezi okruh favoritů. Ve své kariéře vyhrál dvě etapy na Giru, jednu na Tour de France a na Vueltě se dokázal probojovat na pódium.

Nyní se před devětadvacetiletým Rusem objevuje nová výzva. V týmu CCC se stane neomezeným lídrem a dostane i lepší podporu v horách než měl ve svém starém týmu. V novém působišti má smlouvu do roku 2021.

Sunweb získal dva Němce

Tým Sunweb nejprve oznámil příchod tří mladíků. Nyní přivádí dva Němce. Prvním z nich je Jasha Sütterlin z Movistaru. Vynikající časovkář dostal smlouvu do roku 2021 a mohl by začít jezdit i více na vlastní výsledky.

Tím druhým je Nico Denz z AG2R. Denz často skáče do úniků, je také vynikajícím klasikářem a umí i časovku a Sunweb v něm získá skvělého domestika.

Staronový rozjížděč pro Fernanda Gaviriu

V Quick Stepu toto spojení fungovalo na výbornou. Maximiliano Richeze rozjížděl Fernanda Gaviriu velmi spolehlivě po tři sezóny. Kolumbijec před letošní sezónou zamířil do UAE a nezažívá tam úplně ideální rok.

Argentinec Richeze dostal v UAE smlouvu na dva roky a tým doufá v obnovenou úspěšnou Jihoamerickou spolupráci.

David de la Cruz do Movistaru?

Španěl David de la Cruz (INEOS) má podle nejnovějších spekulací zamířit do Movistaru. Velké jméno si udělal v barvách Quick Stepu, kde vyhrál etapu a byl celkově sedmý na domácí Vueltě. Poté po něm sáhla sestava Sky, ale nedokázal se zde výrazněji prosadit. I proto se začalo mluvit o jeho možném odchodu a Movistar nutně potřebuje kvalitní vrchaře po odchodu Landy a pravděpodobných odchodech Quintany s Carapazem.

Další přestupy, prodloužení smluv a spekulace

Tučně zvýrazněné jsou přestupy, kurzívou spekulace a bez zvýraznění prodloužení smlouvy.

Simone Consonni – UAE Team Emirates -> Cofidis
William Bonnet – Groupama-FDJ -> Groupama-FDJ
Ramon Sinkeldam – Groupama-FDJ -> Groupama-FDJ
Jérémy Bellicaud – nováček -> Wanty-Groupe Gobert

Předchozí přestupy:
Přestupové bomby byly odpáleny!
Přestupový kolotoč se dostává do obrátek
Překvapivé ticho na přestupovém trhu