Přestupový kolotoč se dostává do obrátek

nabor

První dny přestupového trhu byly nezvykle klidné, ale nyní už se začínáme dostávat do otáček. Velké posily hlásí Bahrain-Merida i Cofidis. UAE a CCC podepisují mladíky a dva Belgičany hlásí i Deceuninck.

Mikel Landa jde do Bahrainu

Devětadvacetiletý Bask Mikel Landa byl letos asi největším lákadlem mezi jezdci pro celkové pořadí. Má četné zkušenosti s tím, jak se vypořádat s Grand Tours, pravidelně končí v nejlepší desítce, poprvé se do ní dostal už na Giru 2015. Od té doby se proměnil v jednoho z nejnebezpečnějších závodníků, ale měl smůlu na týmy.

V týmu Sky musel dva roky pomáhat Chrisi Froomovi, přičemž jednou z toho bylo čtvrté místo. Nepomohl mu ani přesun do Movistaru, kde se musel o svoji pozici lídra dělit s Nairem Quintanou a letos na Giru s Richardem Carapazem.

Toho využil tým Bahrain-Merida, který s největší pravděpodobností přijde o Vincenza Nibaliho a s Mikelem Landou podepsali dvouletou smlouvu.

Elia Viviani opouští Deceuninck-Quick Step

Během Tour de France se objevila velmi zajímavá spekulace. Ta hovořila o tom, že jeden z nejlepších spurterů světa Elia Viviani opustí Deceuninck-Quick Step a zamíří do Cofidisu. Dnes na Twitteru tuto zprávu potvrdil šéf týmu Cédric Vasseur. S Vivianim přijde do Cofidisu i jeho rozjížděč Fabio Sabatini. Oba dostali roční kontrakt.

Angažování této dvojice je jen dalším krokem k zisku licence World Tour pro rok 2020.

Belgičani do Deceunincku

Deceuninck-Quick Step musí zacelit ztráty, které přišly a přijdou, proto tým podepsal dvojici Belgičanů. Devětadvacetiletý Stijn Steels je klasikářem Roompotu, šestadvacetiletý Bert Van Lerberghe umí mimo kostek i spurt. Oba dostali dvouletý kontrakt.

Mladíci do UAE a CCC

Ve velkém do přestupového okna vlétly týmy UAE Team Emirates a CCC. Polská sestava už získala Mattea Trentina a nyní dvouletou smlouvu podepsal mladý Němec Georg Zimmermann z Tirol KTM, který se bude specializovat pravděpodobně jako spurter.

Také UAE se zaměřilo na mladé závodníky. Hned čtyřletou smlouvu dostal Kolumbijec Anders Camilo Ardila, vítěz juniorského Gira. Na dva roky se týmu upsal Alessandro Covi, který byl na juniorském Giru čtvrtý.

O talentu Američana Brandona McNultyho se ví a letos ho potvrdil například celkovou výhrou na Giro di Sicilia. Barvy UAE bude hájit tři roky. Další velkou hvězdou budoucnosti je dánský časovkář Mikkel Bjerg. Mistr světa do 23 let v této disciplíně bude v UAE také tři sezóny.

Další přestupy, prodloužení smluv a spekulace

Tučně zvýrazněné jsou přestupy, kurzívou spekulace a bez zvýraznění prodloužení smlouvy.

Vadim Pronskiy – Vino-Astana Motors -> Astana
Iuri Filosi – Delko Marseille Provence -> Bardiani CSF
Alessandro Pessot – Bardiani CSF -> Bardiani CSF
Luca Wackermann – Bardiani CSF -> ?
Stéphane Rossetto – Cofidis -> Cofidis
Thomas Pidcock – Wiggins Le Col -> INEOS
Hugo Hofstetter – Cofidis -> Israel Cycling Academy
Edoardo Zardini – Neri Sottoli -> Neri Sottoli