Philippe Gilbert dokázal včera zvítězit v klasice Amstel Gold Race a to i přes zranění ze začátku závodu, které ho vyřadí ze hry pro zbytek Ardenských klasik. Roman Kreuziger si v pádu narazil žebra a ještě podstoupí vyšetření.
Philippe Gilbert byl jedním z těch, kdo se během včerejšího závodu Amstel Gold Race ocitl po pádu na zemi. I přes bolest se rozhodl pokračovat a nakonec přespurtoval Michala Kwiatkowského v souboji o výhru a nejslavnější holandskou klasiku vyhrál již počtvrté.
Ovšem vyšetření v cíli objevilo, že Gilbert si v pádu 130 kilometrů před cílem odrazil ledvinu. Toto zranění ho vyřazuje ze hry pro Valonský šíp a Lutych-Bastogne-Lutych.
On sám se vyjádřil takto: „Po pádu jsem cítil bolest v dolní části zad. Poté co jsem nasedl na kolo a pokračoval v závodě, se bolest postupně zmírňovala, až úplně zmizela. Naneštěstí se v cíli závodu bolest objevila znovu, a tak jsem odjel do nemocnice na prohlídku. Naštěstí se nejedená o nic vážného a za týden bych mohl znovu začít trénovat.“
Roman Kreuziger se rovněž ocitl na zemi. Nestihl zareagovat na před sebou padajícího Enrica Gasparotta a přepadl přes něj. Narazil si žebra a dnes podstoupí další prohlídku. Ani před pádem nebylo jisté, zda ho uvidíme na zbytku Ardenských klasik. S jistotou jsme ho však měli vidět na závodě Kolem Romandie, zda li ho stihne se zatím neví.