Třicet pět „bergů“ přineslo body favoritům.

nabor

Jediná klasika World Tour na území Nizozemska, „Amstel Gold Race“ se jela letos už po 52. Na trase bylo 35 krátkých, ale ostrých stoupání. Šestnáctý podnik série WT vyhrál Philippe Gilbert již po čtvrté a obohatil svůj účet o 500 bodů. Je současně druhým mužem průběžného bodování.Další čtyři borci z první desítky nezklamali a bodovali také. Michał Kwiatkowski prohrál s mistrem Belgie ve spurtu a bral 400 bodů. Vynesly mu v tabulce třetí pozici. Greg Van Avermaet dokončil 12. Zisk 60. bodů mu upevnil první místo. Sergio Henao dojel šestý. 175 bodů ho posunulo z 9. na 7. místo. Alejandro Valverde skončil 19. s 30. body. Celkově je šestý.

Cyklisté reprezentující Českou republiku Roman Kreuziger (Orica-Scott), Zdeněk Štybar, Petr Vakoč (Quick-Step Floors) a František Sisr (CCS Polkowice) zdaleka tak úspěšní nebyli. Skončili hluboko v poli poražených a nezískali ani bod. Boduje vždy prvních 60 cyklistů a Vakoč dojel po defektu 66. Kreuziger, po těžkém pádu závod dokončil jako 126. Štybar a Sisr závod nedokončili.

Tabulce týmů i nadále vévodí Quick-Step Floors, následovaný BMC. Třetí zůstává Orica-Scott. Jinými slovy- nic se nezměnilo. Na poslední 18. příčce také není změna. Vzhůru, od úplného dna ale stále stoupá Bahrain Merida.

Další týden plný cyklistiky

Etapový závod Tour of the Apls, bývalé jako Giro del Trentino, začal dnes. S číslem 42 je  na startu Jan Bárta. V úterý startuje 3. ročník Okolo Chorvatska. Největší hvězdou je Vincenzo Nibali. Pojede Jan Hirt, Michal Schlegel a Daniel Turek. Tento podnik není součástí série WT

Ve středu 19.4. se jede Valonský šíp, druhá z Ardenských klasik. Pro vítěze má připraveno 400 bodů. Vylepšit své pozice mohou Valverde, Kwiatkowski a Henao. Ardenský týden končí v neděli 23.4. nejstarší klasikou. Lutych-Bastogne-Lutych, který odstartoval poprvé v roce 1892. Vítěz si připíše 500 bodů. Všechny závody lze sledovat na TV Eurosport.

Dobrá zpráva na konec. Roman Kreiziger dnes absolvoval lékařské vyšetření. Zlomeného nemá nic a na obě klasiky se podle svého vyjádření chystá. „Snažím se držet původního plánu. Chci zůstat a ve středu i v neděli závodit“.