nabor

Následuje tým z Pyrenejského poloostrova – Movistar. První půlka sezóny byla excelentní, ale druhá polovina sezóny byla hodně nevýrazná. Velký vliv na to měl fakt, že Nairo Quintana zkusil neúspěšně double Giro – Tour a také to, že se Alejandro Valverde těžce zranil v první etapě Tour a sezona pro něj skončila.

Koupit dres Movistar

Tým před sezónou přivedl zkušeného Daniele Bennatiho, Carlose Barbera nebo Victora de la Parteho. Naopak řady týmu opustili Fran Ventoso, Ion Izagirre, Giovanni Visconti, Javier Moreno a Juan José Lobato.

I přes ztrátu důležitých jezdců, začala sezóna Movistaru parádně. Quintana začal sezónu ve Valencii vítěznou etapou a ziskem celkového prvenství. Valverde ho napodobil na Ruta del Sol. Časovkářský triumf přidal mistr Evropy v časovce Jonathan Castroviejo.

Quintana přidal další etapový vavřín na Tirrenu a závod podruhé v kariéře vyhrál. Valverdeho reakce přišla v Katalánsku, kde zaznamenal etapové výhry ve třetí, páté a sedmé etapě, což mu pohodlně stačilo i k celkové výhře.

Další etapový vavřín přidal Španěl v Baskicku v královské etapě a i zde ovládl celkové pořadí. Následovaly Ardenské klasiky a Valverdeho pátý triumf na Valonském šípu. K tomu přidal i čtvrté prvenství na Lutych-Bastogne-Lutych.

Nairo Quintana si dojel pro vítězství v 10. etapěPrvní rána přišla na Giru, ale nevypadalo to ze začátku tak zle. Nejprve v 8. etapě vyhrál Gorka Izagirre a poté v etapě na Blockhaus o den později byl nejrychlejší Nairo Quintana. Ale v časovce o vedení přišel. V posledním týdnu se do růžové vrátil, ale nedokázal najet dostatečný náskok a v poslední etapě, kterou byla časovka z Monzy do Milána o vedení přišel a musel se spokojit s druhým místem. Pokus o double byl tímto momentem pryč, ale Quintana i přes to vyrazil na Tour de France.

Movistar ukázal, že je jedním z nejlepších vrchařských týmů planety na Hammer Series, kde v první část závodu doslova opanoval Carlos Betancur a dostal Movistar do vedení v soutěži. V následujících disciplínách už se týmu nevedlo tak dobře a z prvního místa přišel propad.

Klasicky se pak Movistar prezentoval na domácím mistrovství, kdy časovku vyhrál Castroviejo a hromadný závod Jesús Herrada.

Alejandro ValverdePoté přišla Tour de France, ale hned v první etapě se k zemi na mokré trati v Düsseldorfu poroučel k zemi Alejandro Valverde a odstoupil ze závodu a také z celé sezóny. To byl začátek nevýrázné druhé půlky sezóny, protože na Tour dojel Quintana až jako dvanáctý bez většího úspěchu (jedno druhé místo v etapě).

Po Tour přišla ještě výhra ve 4. etapě v Burgosu, ale to byla také ta poslední, kterou tým získal. Vuelta nevyšla vůbec, když nejlepším jezdcem v celkovém pořadí byl devatenáctý Dani Moreno, navíc na zemi se ocitl i spolulídr Carlos Betancur. Jediným světlým momentem byl výkon Marca Solera, který sahal po dílčích triumfech, ale bez úspěchu.

Po Vueltě byl ještě Quintana čtvrtý v Lombardii, ale to bylo ze strany týmu vše.

Hodnocení sezóny – 7/10

Movistar i přes slabší druhou polovinu sezóny v té první exceloval a sbíral jeden triumf za druhým a to na velkých závodech. Triumfy na Tirrenu, Ruta del Sol, Katalánsku, Baskicku, Valonském šípu, Lutychu nebo dvě etapy na Giru je velmi slušná bilance. Movistar to umí i lépe, ale i přesto sezóna nedopadla vůbec zle, když vezmeme v potaz, že Valverde s Quintanou po Tour skoro nezávodili.

Líbí se vám dresy Movistar?

Kompletní nabídka Movistar v našem eshopu.