Úterý, 26. května 2026

Ohlédnutí za sezónou 2017 týmu Movistar

Následuje tým z Pyrenejského poloostrova – Movistar. První půlka sezóny byla excelentní, ale druhá polovina sezóny byla hodně nevýrazná. Velký vliv na to měl fakt, že Nairo Quintana zkusil neúspěšně double Giro – Tour a také to, že se Alejandro Valverde těžce zranil v první etapě Tour a sezona pro něj skončila.

První rána přišla na Giru, ale nevypadalo to ze začátku tak zle. Nejprve v 8. etapě vyhrál Gorka Izagirre a poté Poté přišla Tour de France, ale hned v první etapě se k zemi na mokré trati v Düsseldorfu poroučel k zemi Alejandro Valverde a odstoupil ze závodu a také z celé sezóny. To byl začátek nevýrázné druhé půlky sezóny, protože na Tour dojel Quintana až jako dvanáctý bez většího úspěchu (jedno druhé místo v etapě).

Po Tour přišla ještě výhra ve 4. etapě v Burgosu, ale to byla také ta poslední, kterou tým získal. Vuelta nevyšla vůbec, když nejlepším jezdcem v celkovém pořadí byl devatenáctý Dani Moreno, navíc na zemi se ocitl i spolulídr Carlos Betancur. Jediným světlým momentem byl výkon Marca Solera, který sahal po dílčích triumfech, ale bez úspěchu.

Po Vueltě byl ještě Quintana čtvrtý v Lombardii, ale to bylo ze strany týmu vše.

Hodnocení sezóny – 7/10

Movistar i přes slabší druhou polovinu sezóny v té první exceloval a sbíral jeden triumf za druhým a to na velkých závodech. Triumfy na Tirrenu, Ruta del Sol, Katalánsku, Baskicku, Valonském šípu, Lutychu nebo dvě etapy na Giru je velmi slušná bilance. Movistar to umí i lépe, ale i přesto sezóna nedopadla vůbec zle, když vezmeme v potaz, že Valverde s Quintanou po Tour skoro nezávodili.

Líbí se vám dresy Movistar?

Kompletní nabídka Movistar v našem eshopu.

[adrotate banner=“62″]

Související články

Latest Articles