nabor

Vybrali jsme 24 momentů uplynulé sezóny a ty vám budeme od prvního prosince až po Štědrý den vždy ve dvě hodiny odpoledne zveřejňovat. Můžete to brát jako cyklistický adventní kalendář.

Osmý den nás čeká cesta na Sardinii, kde odstartoval 100. ročník Gira d´Italia. Měl to být souboj Ewana, Greipela, Gavirii, Mareczka, Nizzola, Modola, Bennetta a dalších rychlíků, ale po zmatcích v klikatých uličkách na posledních kilometrech se stalo něco zcela jiného.

Pád přišel 3200 metrů před cílem a v balíku způsobil zmatek a rozjížděcí vlaky se promíchaly. Hodně jezdců měla na čele sestava UAE a ti určovali tempo, ale na posledním kilometru se přes ně dostala sestava Bory, kterou v tu chvíli táhl Lukas Pöstelberger.

25 letý Rakušan se asi 800 metrů před cílem prořítil zatáčkou a pokračoval ve vysokém tempu, ale za ním nebyl nikdo, když si toho všiml, dostával už informace do sluchátka aby pokračoval v tomto tempu, že by mohl slavit triumf nebo minimálně potrápit konkurenční stáje.

Navíc za ním panoval chaos a týmy nebyly schopné se zformovat a začít stahovat. Až teprve jezdci Quick-Stepu dokázali dát sjíždění nějaký řád. Ukázalo se, že příliš pozdě.

Pöstelberger si už dokázal vytvořit takový náskok, že mohl zvednout ruce nad hlavu už před cílem. Pro tohoto rozjížděče Sama Bennetta to tak byl a je životní úspěch.