Carlos Barbero vyhrál čtvrtou etapu Vuelta a Burgos

nabor

Čtvrtou etapu závodu Vuelta a Burgos vyhrál Carlos Barbero. Celkovému pořadí i nadále vévodí Mikel Landa.

Denní únik se vytvořil takřka okamžitě po startu a byli v něm Ben King (Dimension Data), Antoine Duchesne (Direct Energie), Etienne van Empel (Roompot) a Marcos Jurado (Burgos-BH). Ovšem tým Sky jim nedával příliš prostoru. Necelých dvacet kilometrů před cílem bylo již jasné, že tato skupina dnes nebude slavit etapové prvenství. Ještě se to snažil zvrátit Van Empel, který odjel ostatním uprchlíkům, ale i on byl dojet, deset kilometrů před cílovou páskou.

Poté se na čelo pelotonu natlačily i ostatní týmy, jelikož závěr byl velmi nevyzpytatelný. Poslední kilometr totiž mírně stoupal. Ostré tempo nastolili jezdci Caja Rural. Za nimi jeli Merhawi Kudus, Julian Alaphilippe, Carlos Barbero a Gianni Moscon. Právě posledně jmenovaný zaútočil jako první přibližně 300 metrů před cílem. Za italského mladíka se pověsil Alaphilippe, dostal se před něj, ale najednou se zezadu přiřítil Barbero. Na něj nikdo neměl a v etapě zvítězil. Na druhé místo se nakonec ještě stihl dostat Moscon a třetí skončil Alaphilippe.

Mikel Landa dojel v poklidu v pelotonu. Zítra je na programu poslední etapa. Jedná se o náročnou horskou zkoušku. Stane se Landa celkovým vítězem? To se dozvíme již zítra.