Jedeme na Czech Cycling Tour! Poslední den. 3. díl


V minulém díle jsme skončili projetím závěrečného okruhu poslední etapy Czech Cycling Tour po kterém jsme pokračovali směrem k našemu penzionu. Tam nás čekala jedna milá povinnost – grilování.

Grilovačka

Po celodenním shonu, kdy jsme se pohybovali po trati a jedli zásoby z domu nebo bagety z benzinek, jsme si konečně mohli večer dopřát v klidu pořádné jídlo. Všechno jsme měli předem připravené (kuřecí steaky, chléb a zeleninu) a tak stačilo požádat místní obsluhu penzionu o zapůjčení grilu s trochou dřeva na rozhoření.

David s Honzou si mnou připravené steaky pochvalovali a dokonce i mně chutnalo. Následně jsme všechno sklidili a začali se chystat ke spánku.

Olomouc – Véska – Dolany

Jezdci Whirpool Author se jdou podepisovatDruhý den ráno jsme v klidu všechno zabalili a jeli jsme naplňovat náš pečlivě přichystaný plán z předchozího dne. Měli jsme dostatek času, protože start začínal až v 11:00. Zaparkovali jsme, pěšky se dostali na náměstí a s Honzou jsme si dali „ke snídani“ zmrzlinu. Čekali jsme až se budou objevovat první jezdci. Volnou chvíli jsme využili na prohlídku náměstí a fotografování zaparkovaných týmových autobusů.

V 10:00 už se ze všech stran začali vynořovat jezdci na kolech (někteří pěšky) a podepisovali prezenční listinu. Seřazení jezdci už čekali netrpělivě v 11:00 na výstřel a mohli vyrazit.

Véska – bufet

Vrátili jsme se do auta a zamířili do Dolan. Zde jsme měli pečlivě vybranou silnici, kde bychom byli schopni uskutečnit náš plán dostat se jak na bufet ve Vésce, tak i na průjezdy cílem. Báli jsme se, že bude silnice uzavřená a nedostaneme se tam, ale plán Honzy a Davida vyšel na 100 %.

Kilometr a půl pěšky a už jsme byli na bufetu. Vrátili jsme se ještě kousek zpátky na ypsilonku a sledovali nájezd závodníků na okruhy. Po průjezdu jsme již zaujali strategické pozice na odchycení nějakého suvenýru. Dva bidony a dvě tašky – oproti předchozímu dni jsme si polepšili 🙂 .

Dolany – poslední bod našeho plánu

Zamířili jsme zpět do auta a posunuli se o kilometr dál. Odsud nás opět dělil asi jeden a půl kilometr do cíle závod – opět po svých. Zde jsme si už vychutnali 4 průjezdy závodníků. Povzbuzováni byli všichni, bez rozdílu, i ti poslední.

Tady si nás našel jeden čtenář, za což jsme velmi rádi (i když to neměl jednoduché). My jsme již neměli dostatek sil hledat ostatní čtenáře, kteří byli roztroušeni po trati, a tak jsme si raději užívali atmosféru závodu. Tímto se jim alespoň omlouváme a děkujeme za přízeň. Nasbírali jsme nějaké zkušenosti s touto akcí a prohlédli okolí. Příště to bude lepší. Vidím jako reálné si příště domluvit nějaké místo a v jeden čas se tam všichni sejít.

Míříme domů

Czech Cycling Tour 2016 všichni vítězovéPo dojetí všech jezdců ještě čekáme na vyhlášení těch nejlepších. Sledujeme ty nejlepší, kromě Woutera Wipperta, který se nedostavil a Sebastiana Langevelda, který po převzetí ceny zmizel. Pořizujeme poslední fotky, míříme spokojeni k autu a vyrážíme na dálnici. Dálnice nám nepřichystala žádnou větší překážku a tak jsem zanedlouho mohl vysadit Honzu i Davida u jejich domovů.

Už teď začínám přemýšlet, kam se podíváme příště – Tour de France 2017 v Německu?