Jedeme na Czech Cycling Tour! Jedete s námi? 1. díl


Už je to dva měsíce, kdy vzešel nápad naplánovat společnou cestu na Czech Cycling Tour 2016 pro členy naší redakce. Všichni v našem LeTour týmu byli okamžitě nadšeni a tak se nápad změnil v plánování celé akce. Jak to všechno začalo?

Czech Cycling Tour 2016 plakátTímto článkem startuje seriál „Jedeme na CCT 2016“ a pokud bude o čem psát a budeme mít internet, tak v sobotu napíšeme další díl přímo z Olomouce s našimi dojmy.

Jak to všechno začalo?

Musíme se vrátit až do roku 2013, kdy se objevily první články a web z daleka nevypadal tak, jak ho známe dnes. Od té doby se k nám přidalo několik nových redaktorů, kteří vám denně přináší ty nejaktuálnější články ze silnice.

Jak jsem již psal, tak v červnu vzešel první impuls na uspořádání našeho prvního srazu. Byl to logický krok a Czech Cycling Tour byla jasná volba. Vždyť tam uvidíme nejlepší jezdce a navíc je to tak blízko. Začínám se tedy poohlížet po ubytování. S ubytováním není v Olomouci žádný problém a tak hledám pro své redaktory kvalitní zázemí za rozumnou cenu.

Hledáme ubytování

Na Booking.com zadávám hledat dle nejnižší ceny. Hned jako první mi vyjede MiniPenzion Na Vyhlídce a tak se o něj začínám zajímat. Gauč, oválný stůj, televize, internet a dokonce i gril na půjčení! Navíc dobré hodnocení – to je jasná volba. Je to sice trochu za Olomoucí, ale to už nám tolik nevadí, protože se budeme přepravovat autem. Přesto hledám dále a nacházím i hezčí místa, ale tento mě ihned zaujal a dokonce si můžeme i něco ogrilovat. Objednávám tedy. Pan Chromec mě následně přesvědčuje o dobré volbě svou vřelou emailovou komunikací na mé doplňující dotazy.

Vybíráme místo sledování závodu

CCT 2016 sobota místo sledováníKdyž už je známa trasa etap Czech Cycling Tour 2016, tak začínám s Honzou Moravcem plánovat, kde bychom chtěli být. Samozřejmě chceme být na tom nejlepším místě, ale stejně musíme udělat kompromis.

V sobotu 13.8. chceme zakotvit své auto někde v obci Dolní Moravice, kde je umístěn bufet. Zde vyčkáme na příjezd cyklistů (zhruba někdy ve 14:30) a potom se chceme vydat do cíle ve Šternberku, kde jezdci pojedou 3 okruhy (dorazí sem o hodinu později). Pak už nás čeká volná zábava a sraz s našimi čtenáři?

Sraz fanoušků letourdefrance.cz

Během plánování nás napadlo udělat sraz fanoušků našeho webu. Čtenářů máme hodně a často nám i někdo napíše, ale přijde vůbec někdo? Vytvářím tedy jednoduchou anketu a zájem je velký! Vytvářím tedy událost na Facebooku a píšu podrobnosti.

Pokud máte zájem potvrďte prosím účast. Kdo nemá Facebook, tak ať nám napíše na email info(zavináč)letourdefrance.cz svoje mobilní číslo. Kde budeme, tak to už víte. Po závodě nejspíše navštívíme nějakou hospůdku nebo restauraci, takže můžeme společně posedět. Až se někde uchytneme, tak na web zveřejníme fotku, kde se nacházíme (třeba i s GPS pozicí). Máme i místo v autě, takže můžeme někoho nabrat. Všechny dotazy prosím směřovat přímo do události nebo na náš email.

Neděle od startu až do cíle

V neděli po snídani vyrazíme na start závodu, který začíná v 11:00 přímo v Olomouci. Uvidíme, kde se uchytneme, ale pokusíme si přivstat, abychom byli na místě včas. Veškerý volný čas využijeme k prohlídce města. Pak se přesuneme do Dolan, kde na nás od 13:00 čeká 9 okruhů. Tyto dvě místa od sebe dělí jen 10 kilometrů.

Poté už nás čeká dvouhodinová cesta domů…

Uvidíme se společně na CCT 2016?

Využijte události na Facebooku nebo emailu, kde nám prosím potvrďte svoji účast.

3 KOMENTÁŘE

  1. Poslední update je 21. 7. 2016, tak věřím, že se trasa už nebude měnit.

  2. Mám obavy, kolik etap předrbou .lidi si už zvykli a zase jinak….At to nechaj ,jak je ….Raději at etapu přidají . Více atap, větší šou…… Veterán Mira…

  3. Tady veterán, Mira , . Budu se pohybovat na časovce u Usova na odbočce na Královou . A další etapu nad Bouzovem u Slavětína Je to jedno z nejvyššich míst této etapy s pěkným výhledem . Jsem z Mohelnice vše se pohybuje v rozmezí 10-15 km od sebe. Dejte vědět kde bude sraz.

Comments are closed.