Šestnáctý den přestupů

nabor

Při dalším dni v přestupovém okénku se na nás nahrnulo několik informací, které se týkaly zejména velkých jmen a týmů!

Belgický mistr jde do Etixxu

Letošní mistr Belgie, Philippe Gilbert, naplní to, co během sezóny vyhlásil a to, že odejde z BMC. Co slíbil, to udělal a pro příští rok bude hájit barvy týmu Etixx-Quick Step, kde ještě posílí údernou sílu do Arden, kde se připojí k Martinovi, Alaphilippovi a kdo ví, třeba i k Vakočovi.

Saganův rozjížděč putuje do Španělska

Daniele Bennati býval v nejlepších letech skvělým spurterem a klasikářem. S přibývajícím věkem trochu ustoupil ze slávy, ale stále byl a je velmi platný pro své lídry Sagana a před ním Cancellaru. Toho budou chtít využít v Movistaru, kde ho získali hned na dva roky.

AG2R hlásí další hvězdnou posilu, o jinou ale příjde

Do AG2R míří devátý muž loňského Gira Alexander Geniez z FDJ. Do týmu, kterému vládne Romain Bardet se usadí minimálně na dva roky. Tým zároveň potvrdil, že smlouvu neprodlouží s jinou svojí hvězdou na celková pořadí a dlouholetou oporou – Domenicem Pozzovivem. Třiatřicetiletý Ital si tak musí najít nové angažmá.

Wigginsův dráhař míří do World Tour a to rovnou na špici

Owain Doull, člen zlatého olympijského družstva týmu Velké Británie, přestoupí do Sky na dva roky, to se vědělo už v dubnu. Co se ovšem nevědělo, je fakt, že s týmem Sky je už od 1. srpna jako stážista. Pro jezdce je to jistě výhoda, protože do týmu lépe zapadne.

Prodloužení smluv – Britští talenti a mladý Ital

Dnes smlouvu prodloužili tři mladí závodníci. U britských talentů asi tušíte, že jde o bratry Yatesovi, kteří s ORICOU podepsali kontrakt až do roku 2018 (stejně jako Roman Kreuziger), od kterého by měli získávat cenné zkušenosti.

Mladým Italem je také talentovaný Davide Formolo. Jezdec, který má za sebou vítěznou etapu na Giru. Formola čeká start na Vueltě a jako motivaci mu tým nadělil jednoroční kontrakt.