Fantastický Vakoč ovládl další francouzskou jednorázovku!


Petr Vakoč zatím oplývá naprosto neuvěřitelnou formou. A neustále ji potvrzuje! Včera vyhrál, dnes to zopakoval. Tentokrát před Janem Bakelantsem a Arthurem Vichotem v závodě Royal Bernard Drome Classic.

15 kilometrů před cílem to navíc ještě ani náhodou nevypadalo, že by český mladík mohl znovu zvítězit. Na čele se držel osamocený Edet, kterého stíhala skupinka ve složení Bardet, de la Cruz, Calmejane, Serry, Latour a Adam Yates.

Záhy se však rozhodl nastoupit duet Vakoč, Bakelants, kterému se podařilo čelo závodu dohonit. A právě tito dva jezdci se nakonec dokázali vyšplhat na nejvyšší příčky. Podařilo se jim totiž odskočit od zbývajících borců na prvních pozicích a sami si mezi sebou zaspurtovali o prvenství.

Jan Bakelants byl tím, kdo určoval tempo, což se mu nakonec stalo osudným. Třiadvacetiletý Pražan už včera naznačil, že se ve sprintech cítí výborně a na pásce vybojoval další obrovský úspěch. Druhé letošní vítězství českého závodníka tak přišlo skutečně, jak se říká, ze dne na den.

10 nejlepších:

Místo Jezdec Tým
1 Vakoč Petr Etixx – Quick Step
2 Bakelants Jan AG2R La Mondiale
3 Vichot Arthur FDJ
4 Simon Julien Cofidis, Solutions Crédits
5 Serry Pieter Etixx – Quick Step
6 Yates Adam Orica Green EDGE
7 Feillu Romain
8 Bardet Romain AG2R La Mondiale
9 Maldonado Anthony HP BTP – Auber93
10 Calmejane Lilian Direct Energie