Pátou etapu na Tour de Langkawi ovládl Guardini, Baška čtvrtý

nabor

Italský závodník Andrea Guardini si v Malajsii (Tour de Langkawi) připsal další výhru. Poté, co si v pohodě poradil s jediným náročnějším stoupáním ve finiši ukázal, že je velmi kvalitním sprinterem. To ovšem potvrdil také Slovák Erik Baška, který si přijel pro 4. příčku.

149 kilometrů dlouhá etapa se třemi ne příliš těžkými stoupáními byla pro cyklisty náročná především z hlediska počasí. Vždyť teplota nadmíru vlhkého vzduchu šplhala k 35 stupňům.

Před hlavní pole se po startu vydala grupa ve složení Zhang Zheng (Čína), Sea Loh a Amirul Mazuki (oba Malajsie). Příliš velký náskok si ovšem nevybojovala. 77 kilometrů před cílem se odstup pohyboval lehce pod hranicí 4 minut, nad ni se ale nedostal.

Poté, co týmy s hlavními favority hlavní útok definitivně odrazily, proběhlo formování řad na závěrečný spurt. Vpředu dělal mimo jiných skvělou práci ve prospěch svých krajanů a kolegů Michala Koláře s Erikem Baškou také Juraj Sagan.

Na vítězství to ale nestačilo. Nejsilnějším se totiž znovu ukázal Ital Andrea Guardini. Ten tak zaznamenal již své 37. profesionální prvenství. Erik Baška si dojel pro parádní 4. místo, Michal Kolář byl 17. a Juraj Sagan 63.