Tour de Langkawi: Mareczko nejrychlejší, Juraj Sagan druhý!

nabor

Italský cyklista Jakub Mareczko ovládl 147,6 kilometrů dlouhou etapu z Putrajaye do Rembau. Sekundoval mu bratr úřadujícího mistra světa, Juraj Sagan! Na třetím místě dojel Dylan Page. Miguel Ángel López přišel po velké smůle o trikot vedoucího závodníka.

Do úniku se na začátku dostali Songenzo Jim, Thomas Cully, Michael Gogl, James Oran, Mirco Maestri, Hyo Suk Gong, Amirul Mazuki a Giuseppe Fonzi. Větší než dvou a půlminutový náskok na peloton si však nevytvořili. Dalo se tedy očekávat, že se o prvenství bude rozhodovat v hromadném finiši. To se později také potvrdilo.

6 kilometrů před páskou se ovšem do kolize dostal vedoucí muž celkového pořadí, Miguel Ángel López. Následně sice dostal nové kolo, do cíle nicméně dojel se ztrátou 35 vteřin, kvůli které přišel o šanci prestižní malajský etapák ovládnout.

Pádu se nevyhnul ani nový lídr soutěže. Jans van Rensburg měl ale to štěstí, že problémy přišly až ve chráněné zóně 3 kilometrů před cílem, a tak jeho odstup třiceti devíti sekund nebyl započítán.

Je mi skutečné líto, že López přišel o výhru právě takovým způsobem,“ řekl van Rensburg, který chtěl na celkové prvenství zaútočit díky sprinterským prémiím. “Není to skutečně nejlepší způsob, jak přijít o vedení. Těšil jsem se na souboj o jeho udržení, ale co se dá dělat, je to sport,“ doplnil López.

Po několika karambolech, včetně toho na samotném konci, přece jen následoval očekávaný finiš. Výbornou pozici v něm dokázal přetavit v triumf Jakub Mareczko. Pro druhou příčku si dojel Slovák Juraj Sagan, který tak jenom podtrhl vynikající představení slovenského tria v Malajsii.

Na trati bylo mnoho náročných stoupání, více než obvykle (4 bodované). Bylo tedy velmi obtížné zůstat v hlavní skupině, ale mí týmoví kolegové mi s tím výbornou prací pomohli. V posledních zatáčkách už jsem byl na čele a měl jsem skvělou pozici pro závěrečný sprint,“ řekl dnešní vítěz.

Dnešních TOP 10:

# Jméno Stát Tým Čas
1 Jakub Mareczko (Ita) Southeast – Venezuela 3:34:01
2 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team +0
3 Dylan Page (Swi) Team Roth +0
4 John Murphy (USA) UnitedHealthcare +0
5 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team +0
6 Ryan MaCanally (Aus) Pegasus Continental Cycling Team +0
7 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling +0
8 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec +0
9 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF +0
10 Andrea Palini (Ita) SkyDive Dubai +0

Průběžné pořadí na prvních pěti místech:

# Jméno Stát Tým Čas
1 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 21:01:17
2 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare 00:11
3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 00:12
4 George Harper (GBr) ONE Pro Cycling 00:16
5 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team 00:20