Petr Vakoč ve Francii vybojoval první české profivítězství v sezoně 2016!

nabor

Třiadvacetiletý pražský rodák Petr Vakoč potvrdil vynikající vstup do rozjíždějícího se ročníku 2016. Po dvou výsledcích mezi elitní pěticí na etapových závodech přidal také triumf v klasice Sud-Ardèche. Na pódiu za sebou nechal Juliena Simona a Oliviera Pardiniho, které přemohl v závěrečném spurtu.

Profil tratě
Profil tratě

Peloton se musel na téměř 183 kilometrů dlouhé trati poprat s několika náročnými stoupáními. Do cíle tak dojela pohromadě pouze sedmnáctičlenná skupinka, v níž měl nejsilnější zastoupení tým Petra Vakoče, Etixx – Quick Step. A tento faktor se ve finále ukázal být tím rozhodujícím.

Spurt připravil českému jezdci Ital Gianluca Brambilla, který i přes tuto úlohu obsadil velmi kvalitní 13. místo. Ještě lépe než on si vedl další týmový parťák, Pieter Serry z Belgie, kterému stupně vítězů unikly jen o malý kousíček. Musel se tedy smířit se čtvrtou příčkou.

Na třetím místě totiž skončil Olivier Pardini. Jedním z jeho přemožitelů byl Juliean Simon, výsadní postavení a všechna sláva však patří někomu jinému – Petru Vakočovi! Ten se tak dnes dočkal jedné z největších výher ve své dosavadní kariéře.

Místo Jméno Stát Tým Čas
1. Petr Vakoč (Cze) Etixx – Quick Step 4:52:51
2. Julien Simon (Fra) Cofidis +0
3. Olivier Pardini (Bel) Wallonie – Bruxelles +0
4. Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick Step +0
5. Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale +0
6. Amael Moinard (Fra) BMC +0
7. Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge +0
8. Jérome Coppel (Fra) IAM Cycling +0
9. Bakelants Jan (Bel) AG2R La Mondiale +0
10. Arredondo Julián David (Col) Trek – Segafredo 2014 +0

1 komentář

  1. Koukám jako puk…Petr porazil jezdce s hodně zvučnými jmény….gratulace a jen tak dál..

Comments are closed.