Jasper Stuyven ovládl klasiku Kuurne – Brussel – Kuurne

nabor

Jasper Stuyven (Trek-Segafredo) vyhrál 68. ročník závodu Kuurne – Brussel – Kuurne a vypálil rybník Kristoffovi, Saganovi nebo Bouhannimu, kteří si brousili zuby na dnešní výhru.

Dnešní únik vytvořila hned jedenáctka závodníků. Byli jimi Kevin Van Melsen (Wanty-Groupe Gobert), Sébastien Turgot (AG2R), Mirko Trosino (Southeast), Boy van Poppel (Trek), Berden De Vries a Sjoerd Van Ginneken (oba Roompot), Yanto Barker (One Pro Cycling), David Boucher a Gerry Druyts (oba Crelan- Realty Service), Jaap De Man (3M) a Romain Cardis (Direct Energy). Maximálním rozestupem mezi nimi a pelotonem byl 8 minut a 15 vteřin.

Na prvním kostkovaném úseku Oude-Kwaremont zaútočili Peter Sagan, Luke Rowe a Jasper Stuyven. Roztrhali peloton a uprchlíky rázem stíhala jenom třicetičlenná skupina. 68 kilometrů před cílem dostihl hlavní peloton vedený týmy LottoNL-Jumbo a Katusha skupinu Petera Sagana. I tak zůstával peloton silně rozdroben. Dotahovat se museli Kristoff, Bouhanni nebo Vivivani.

Na posledním kostkovaném úseku Neokkereberg zaútočil Julien Vermote. K němu se přidal Stuyven a Henderson. Stahoval je Peter Sagan, na jeho zadní kolo se přilepil Greg Van Avermaet. Peloton je stahoval, proto zaútočil mistr světa Peter Sagan. K němu se dotáhl Yves Lampaert a společně se připojili k úniku dne. Ale i oni byli dostiženi. Stále se nastupovalo. Aktivní byly týmy Trek, Etixx, Sky, Lotto Soudal a Greg Van Avermaet. Opět došlo k tragédii s motorkářem. Stig Broeckx vyjížděl do strany a zezadu do něj vrazila motorka (byl převezen do nemocnice).

Na finálové dva okruhy přijela první skupina, ve které byli i Tom Boonen, Julien Vermote, Greg Van Avermaet, Luke Rowe, Jasper Stuyven nebo Soren Kragh Andersen. Stíhal je peloton vedený Katushou a Lottem Jumbem a ve třetí skupině udávali tempo jezdci týmu LottoNL-Jumbo.

V čelní skupině se útočilo a zpomalovalo a peloton se přiblížil. Proto zaútočil neunavitelný Jasper Stuyven a pokračoval sám. Udržoval si 40 vteřin před pelotonem a asi polovinu před skupinou Toma Boonena a Grega Van Avermaeta. V pelotonu se zformovala i Orica a přispěla svým dílem ke stahování rozdílu. Ze stíhací skupiny se odtrhli favorité jako Luke Rowe, Tom Boonen, Julie Vermote a Greg Van Avermaet.

Stuyven si jel v pohodě pro vítězství a nyní už „kompletní” peloton ztrácel 30 vteřin. Jasper Stuyven si dojel pro výhru. Peloton si zaspurtoval o druhé místo. Spurt ovládl Alexander Kristoff, před Nacerem Bouhannim.

Celkové pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Jasper Stuyven Trek – Segafredo 4:53:50
2. Alexander Kristoff Katusha + 0:17
3. Nacer Bouhanni Cofidis ,,
4. Dylan Groenewegen LottoNL-Jumbo ,,
5. Lukasz Wisniowski Etixx – Quick Step ,,
6. Niccolo Bonifazio Trek – Segafredo ,,
7. Peter Sagan Tinkoff ,,
8. Edward Theuns Trek – Segafredo ,,
9. Jonas Van Genechten IAM ,,
10. Scott Thwaites Bora – Argon 18 ,,