Co nás na Tour de France 2016 nejvíce zaujalo

nabor

I u Tour de France se můžeme občas zasmát a letošní ročník nebyl výjimkou.

Pantano s deštníkem

Jarlinson Pantano, hrdina třetího týdne, na sebe upozornil již dříve, a to v deváté etapě, která vrcholila stoupáním na Andorra Arcalis. To se strhla průtrž mračen a na závodníky padaly dokonce kroupy. Kolumbijec, který dojížděl v poklidu daleko za favority, si jednou rukou přidržoval řídítka a druhou držel deštník.

Nebezpečná zatáčka v osmnácté etapě

Hodně nebezpečný byl poslední kilometr osmnácté etapy, tedy kopcovité časovky. Zvláště pak jedna zatáčka, kde chvíli po sobě najeli do bariér Oliver Naesen a Jeremy Roy. Jezdci, kteří se na trať vydali po nich, byli naštěstí o tomto místě informováni a k podobnému incidentu již nedošlo.

Bennett jede po zadním kole

I jezdec, který letos skončil na Tour de France poslední a „vyhrál“ tzv. Lanterne rouge, si umí Tour užívat. Když se drápal na Tourmalet pobavil diváky svou wheelie, tedy jízdou po zadním kole.

Froomův běh

Nesmíme samozřejmě zapomenout na běh Chrise Frooma. Poté co společně s Bauke Mollemou a Richie Portem narazili do motorky, jiná motorka přejela Froomovo kolo, čímž mu zlomila rám. Týmové auto je daleko, tak bere Froome kolo do ruky a běží, to mu po chvíli překáží a tak ho zahazuje. Následně vidí fanoušci něco co už asi v životě neuvidí.

Důvod zkrácení etapy na Mont Ventoux

Froomův běh jsme pravděpodobně viděli kvůli zkrácení etapy. Etapa na Mont Ventoux byla zkrácena o šest kilometrů, a tak se fanoušci museli vtěsnat na menší prostor. Poté co jsme viděli obrázky z vrcholu Mont Ventoux, muselo být všem jasné proč byla etapa zkrácena.

Na Adama Yatese padá Flamme rouge

To co jsme viděli v závěru sedmé etapy, se také nevidí každý den. Skupina hlavních favoritů sjíždí z Col d’Aspin, zatímco Stephen Cummings slaví etapové vítězství o pár kilometrů před nimi. Bílý trikot drží jen těsně Julian Alaphilippe, na kterého se rozhodne zaútočit Adam Yates. Ve sjezdu zariskuje a nakonec přijíždí na poslední kilometr s desetisekundovým náskokem. Ovšem brána, která značí poslední kilometr, se řítí k zemi. Spadne těsně před Yatese, který do ní v plné rychlosti najede.